27.02 | Wilkołak | przedpremiera i dyskusja z reżyserem Adrianem Pankiem

13 lutego 2019

OBRAZY-HISTORII_wilkolak-BANERY-850x450

Instytut Pileckiego, kino Elektronik i Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu „Wilkołak” połączony z dyskusją z udziałem reżysera – Adriana Panka oraz Małgorzaty Wosińskiej. Moderacja: Małgorzata Gąsiorowska – Instytut Pileckiego.

Bezpłatne wejściówki na pokaz dostępne są w kasach kina „Elektronik”.
Wejściówek nie można rezerwować.

———————
27 lutego (środa)
Kino Elektronik, ul. Gen. Zajączka 7, Warszawa
Projekcja: godz. 18.00
Dyskusja o filmie: około g. 19.40

O FILMIE

Lato 1945 roku. Ośmioro wyzwolonych z obozu Gross-Rosen dzieci osiedla się w prowizorycznym sierocińcu w opuszczonym pałacu w lesie. Opiekuje się nimi Hanka – dwudziestoletnia była więźniarka. Dzieci nie mogą długo cieszyć się odzyskaniem utraconego dzieciństwa – koszmar powraca. W lasach pojawiają się obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.

Na Festiwalu Filmowym w Gdyni Adrian Panek został uhonorowany nagrodą za reżyserię „Wilkołaka”.

GOŚCIE:

Adrian Panek – reżyser i scenarzysta. Absolwent reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Małgorzata Wosińska – antropolog kultury, absolwentka Wydziału Historycznego UAM. Zajmuje się antropologią pamięci i przestrzeni.

O CYKLU

Cykl pokazów filmów o tematyce historycznej. Raz w miesiącu Instytut Pileckiego oraz Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają na projekcję filmu oraz spotkanie z twórcami i historykami. Wspólnie dyskutujemy, szukamy znaczeń, jakie niosą ze sobą prezentowane obrazy, zastanawiamy się nad prawdami i mitami obejrzanych historii oraz tym, jak obecnie wpływają na nasze postawy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach
przeglądarki. Więcej informacji w Polityka prywatności strony.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl