Warszawa Pileckiego – spacer tematyczny prowadzony przez Jacka Fairweathera - Instytut Pileckiego

Warszawa Pileckiego – spacer tematyczny prowadzony przez Jacka Fairweathera

Instytut Pileckiego zaprasza na spacer edukacyjny śladami Witolda Pileckiego. Uczestników po Warszawie Rotmistrza poprowadzi Jack Fairweather - autor książki "Ochotnik. Prawdziwa historia tajnej misji Witolda Pileckiego".

19 września mija 80. rocznica aresztowania Witolda Pileckiego. Tego dnia pójdziemy śladami Rotmistrza - zaczniemy koło pomnika w Alei Wojska Polskiego, gdzie został aresztowany przez hitlerowców a skończymy w miejscu jego śmierci z rąk komunistycznej władzy - w dawnym więzieniu na ul. Rakowieckiej.

Wydarzenie prowadzone jest w języku angielskim. Uczestnicy otrzymają zestaw słuchawkowy, dzięki któremu będą mogli usłyszeć tłumaczenie na język polski zachowując pomiędzy sobą wymagany dystans 1,5m.

ZAPISY:

Link do formularza zgłoszeniowego: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4WQTnRTKiGf56MmQiQ2F6CgdGW_zmtgqqPVt93M9LRevmIg/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0&gxids=7628

Spacer rozpoczynamy o godzinie 11:00 przy pomniku Rotmistrza Witolda Pileckiego, który znajduje się na alei Wojska Polskiego 32. Prosimy o punktualne przybycie.

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z zapisaniem się na wydarzenie. Dopiero otrzymanie maila potwierdzającego, oznacza możliwość udziału. Wiadomości potwierdzające zostaną wysłane 18 września.

BEZPIECZEŃSTWO:

W związku z pandemią wszyscy uczestnicy spaceru muszą być w maseczkach lub przyłbicach. Obowiązkowe jest zakrywania nosa i ust oraz zachowanie 1,5 m odstępu.

PODPISY:

Ze względów epidemicznych w trakcie spaceru nie jest przewidziane podpisywanie wcześniej zakupionych egzemplarzy książki.


Uprzejmie informujemy, że spotkanie będzie rejestrowane na potrzeby promocyjne Instytutu Pileckiego. Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wykonanych podczas spaceru zdjęć i nagrań w materiałach promocyjnych organizatora.

Zobacz także

  • W przededniu Obławy Augustowskiej. Suwalszczyzna 1939-1945 | KONFERENCJA NAUKOWA

    Aktualności

    W przededniu Obławy Augustowskiej. Suwalszczyzna 1939-1945 | KONFERENCJA NAUKOWA

    14 i 15 listopada 2024 r. w Augustowie odbyła się konferencja "W przededniu Obławy Augustowskiej. Suwalszczyzna 1939-1945".

  • „Tree of knowledge” | Singiel promujący album PORTRETY

    Aktualności

    „Tree of knowledge” | Singiel promujący album PORTRETY

    „Tree of knowledge” to najnowszy singiel promujący album „Portrety”, stworzony przez Adama Bałdycha we współpracy z Instytutem Pileckiego.

  • Książka ze zbiorów Józefa Ulmy w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

    Aktualności

    Książka ze zbiorów Józefa Ulmy w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

    Instytut Pileckiego przekazał do Muzeum II Wojny Światowej książkę należącą niegdyś do Józefa Ulmy z Markowej koło Rzeszowa, który wraz z żoną i dziećmi został zamordowany przez Niemców za ukrywanie Żydów w czasie II wojny światowej.

  • Rozmowy o książkach - nowy cykl na kanale YouTube

    Aktualności

    Rozmowy o książkach - nowy cykl na kanale YouTube

    Zapraszamy do oglądania „Rozmów o książkach” - nowego programu poświęconego wydawnictwom Instytutu Pileckiego.

  • Historie kobiet znikających. Konferencja naukowa

    Aktualności

    Historie kobiet znikających. Konferencja naukowa

    Zapraszamy na konferencję naukową, która odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2024 r. w Warszawie.

  • Prof. Krzysztof Ruchniewicz dyrektorem Instytutu Pileckiego

    Aktualności

    Prof. Krzysztof Ruchniewicz dyrektorem Instytutu Pileckiego

    Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Hanna Wróblewska powołała prof. Krzysztofa Ruchniewicza na stanowisko dyrektora Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego. Jego pięcioletnia kadencja rozpocznie się 5 listopada 2024 r.

  • "Koniec świata to dobry początek" | Premiera audioserialu w 80. rocznicę przybycia polskich sierot do Nowej Zelandii

    Aktualności

    "Koniec świata to dobry początek" | Premiera audioserialu w 80. rocznicę przybycia polskich sierot do Nowej Zelandii

    Dokładnie w 80. rocznicę przybycia polskich dzieci do Pahiatua w Nowej Zelandii, odbyła się premiera audioserialu, który opowiada niezwykłą historię odnalezienia domu na drugim końcu świata.

  • 2024 | Grzegorz Hryciuk "Przesiedleńcy. Wielka epopeja Polaków 1944–1946"

    Aktualności

    2024 | Grzegorz Hryciuk "Przesiedleńcy. Wielka epopeja Polaków 1944–1946"

    Książka Grzegorza Hryciuka, "Przesiedleńcy. Wielka epopeja Polaków 1944–1946" została uznana przez Kapitułę Nagrody Pileckiego w 2024 r. za najlepszą pozycję na temat polskiego doświadczenia konfrontacji z dwoma totalitaryzmami w XX wieku.

  • 2024 | Kalina Błażejowska "Bezduszni. Zapomniana zagłada chorych"

    Aktualności

    2024 | Kalina Błażejowska "Bezduszni. Zapomniana zagłada chorych"

    Książka Kaliny Błażejowskiej pt. "Bezduszni. Zapomniana zagłada chorych" (Czarne 2023) została w laureatem czwartej edycji Nagrody Pileckiego w kategorii „Reportaż historyczny”.

  • 2024 | Christopher Miller "The War Came To Us: Life and Death in Ukraine"

    Aktualności

    2024 | Christopher Miller "The War Came To Us: Life and Death in Ukraine"

    Książka "The War Came To Us: Life and Death in Ukraine" autorstwa Christophera Millera została laureatem „Nagrody specjalnej” w międzynarodowym konkursie literackim im. Witolda Pileckiego w 2024 r.

  • Audioserial „W Nowej Zelandii zaczyna się dzień. Opowieść o dzieciach z Pahiatua”

    Aktualności

    Audioserial „W Nowej Zelandii zaczyna się dzień. Opowieść o dzieciach z Pahiatua”

    W 80. rocznicę przybycia polskich dzieci do Pahiatua w Nowej Zelandii, zapraszamy na szcześcioodcinkowy audiodokument, którego bohaterowie opowiadają, jak wyglądała ich droga na koniec świata i jak doświadczenie uchodźstwa wpłynęło na życie ich rodzin.

  • Znamy laureatów czwartej edycji Nagrody Pileckiego!

    Aktualności

    Znamy laureatów czwartej edycji Nagrody Pileckiego!

    Grzegorz Hryciuk, Kalina Błażejowska i Christopher Miller to zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu. Kapituła Nagrody podczas uroczystej gali ogłosiła również trzy wyróżnienia.