"Ochotnik" Spotkanie z Jackiem Fairweatherem w kinie Muranów - Instytut Pileckiego
"Ochotnik" Spotkanie z Jackiem Fairweatherem w kinie Muranów
Instytut Pileckiego i wydawnictwo Znak Horyzont zapraszają na spotkanie w Kinie Muranów z Jackiem Fairweatherem.
Z okazji 80. rocznicy aresztowania Witolda Pileckiego i rozpoczęcia jego misji w Auschwitz Instytut Pileckiego oraz wydawnictwo Znak Horyzont zapraszają na spotkanie z Jackiem Fairweatherem, brytyjskim pisarzem, dziennikarzem i korespondentem wojennym, autorem nagrodzonej Costa Book Award 2019 książki "Ochotnik. Prawdziwa historia tajnej misji Witolda Pileckiego".
Spotkanie odbędzie się 19 września 2020 o godz. 18.00 w Kinie Muranów. Wydarzenie prowadzone jest w języku angielskim. Uczestnicy otrzymają zestaw słuchawkowy, dzięki któremu będą mogli usłyszeć tłumaczenie na język polski.
Przewidziana jest także transmisja online, w trakcie której będzie można zadawać pytania. Szczegóły wkrótce.
ZAPISY:
Link do formularza zgłoszeniowego: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc4tDjqr8q2SbbmqOXlc406xX-hUMlTu7r3Pnjx3GDXjiNTLg/viewform?usp=sf_link
Liczba miejsc ograniczona ze względów epidemicznych, liczy się kolejność zgłoszeń. Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z zapisaniem się na wydarzenie. Dopiero otrzymanie maila potwierdzającego, oznacza możliwość udziału w wydarzeniu.
BEZPIECZEŃSTWO:
W związku z pandemią wszyscy uczestnicy muszą być w maseczkach, do sali wchodzimy po kolei i dezynfekujemy ręce.
PODPISY:
W trakcie spotkania będzie można kupić książkę z podpisem autora (należy to zaznaczyć w formularzu rejestracyjnym).
Ze względów epidemicznych nie jest przewidziane podpisywanie wcześniej zakupionych egzemplarzy.
Uprzejmie informujemy, że spotkanie będzie rejestrowane na potrzeby promocyjne Instytutu Pileckiego. Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wykonanych zdjęć i nagrań w materiałach promocyjnych organizatora.
Zobacz także
- Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" w Augustowie
Aktualności
Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" w Augustowie
W Augustowie 1 marca 2026 r. zakończył się dwudniowy program obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
- 78 lat temu rozpoczął się proces rtm. Witolda Pileckiego
Aktualności
78 lat temu rozpoczął się proces rtm. Witolda Pileckiego
78 lat temu, 3 marca 1948 roku, przed Wojskowym Sądem Rejonowym w Warszawie rozpoczął się proces Witolda Pileckiego i jego siedmiorga współpracowników.
- Prosecuting war crimes in Ukraine | Interview with Nadia Volkova
Aktualności
Prosecuting war crimes in Ukraine | Interview with Nadia Volkova
W kolejną rocznicę pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę, przypominamy wywiad z Nadią Volkovą, założycielką i dyrektorką NGO Ukrainian Legal Advisory Group (ULAG).
- Radziejowska i Fałkowski dla „Rzeczpospolitej” | „Historia poszarpała relacje polsko-niemieckie"
Aktualności
Radziejowska i Fałkowski dla „Rzeczpospolitej” | „Historia poszarpała relacje polsko-niemieckie"
Hanna Radziejowska i Mateusz Fałkowski w rozmowie z Markiem Kozubalem dla Rzeczpospolitej opowiadają o działalności Instytutu Pileckiego w Berlinie, relacjach polsko-niemieckich i nowym cyklu spotkań „Berlin w Warszawie”.
- Café Kyiv 2026 | Największy kongres poświęcony Ukrainie w Europie Zachodniej
Aktualności
Café Kyiv 2026 | Największy kongres poświęcony Ukrainie w Europie Zachodniej
23 lutego 2026 roku w Berlinie odbyła się czwarta edycja Cafe Kyiv. Wydarzenie, organizowane przez Fundację Konrada Adenauera (KAS), stwarza przestrzeń do spotkań, wymiany doświadczeń oraz okazywania solidarności.
- A wojna wciąż trwa... | Zapis rozmowy o Ukrainie w czwartą rocznicę inwazji
Aktualności
A wojna wciąż trwa... | Zapis rozmowy o Ukrainie w czwartą rocznicę inwazji
W czwartą rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę, w Instytucie Pileckiego, odbyła się debata poświęcona bilansowi czterech lat wojny.
- Czego uczy nas historia Trybunału Wojskowego w Norymberdze? Dr Dominika Uczkiewicz z Instytutu Pileckiego w rozmowie z PAP
Aktualności
Czego uczy nas historia Trybunału Wojskowego w Norymberdze? Dr Dominika Uczkiewicz z Instytutu Pileckiego w rozmowie z PAP
Norymberga była symbolem rozliczenia zbrodniarzy, ale i efektem politycznego kompromisu. Uczy nas to, że skuteczność międzynarodowego wymiaru sprawiedliwości zależy także od politycznej woli państw – powiedziała w rozmowie z PAP dr Dominika Uczkiewicz.
- Rocznica zbrodni na 11 Polakach pomagających Żydom. Upamiętniono ich w ramach programu „Zawołani po imieniu”
Aktualności
Rocznica zbrodni na 11 Polakach pomagających Żydom. Upamiętniono ich w ramach programu „Zawołani po imieniu”
82 lata temu z rąk Niemców zginęło jedenaścioro mieszkańcach Paulinowa i Starego Ratyńca niedaleko Sterdyni (woj. mazowieckie).
- Historia w negatywie | Cykl filmowy
Aktualności
Historia w negatywie | Cykl filmowy
Cykl filmowy „Historia w negatywie” wyrasta bezpośrednio z jego misji badania i opowiadania o doświadczeniach XX wieku, szczególnie tych związanych z totalitaryzmami i przemocą wobec jednostki.
- Do pobrania | Raporty Centrum Lemkina dokumentujące rosyjskie zbrodnie
Aktualności
Do pobrania | Raporty Centrum Lemkina dokumentujące rosyjskie zbrodnie
Instytut Pileckiego zaprasza do zapoznania się z trzema raportami dokumentującymi rosyjskie zbrodnie wojenne na ludności cywilnej.
- Konkurs na stanowisko adiunkta / adiunktki w dziedzinie nauk humanistycznych w Zakładzie badań nad nazizmem i okupacją niemiecką w czasie II wojny światowej
Aktualności
Konkurs na stanowisko adiunkta / adiunktki w dziedzinie nauk humanistycznych w Zakładzie badań nad nazizmem i okupacją niemiecką w czasie II wojny światowej
Zapraszamy do udziału w konkursie na stanowisko adiunkta / adiunktki w dziedzinie nauk humanistycznych w Zakładzie Badań nad Nazizmem i Okupacją Niemiecką w czasie II wojny światowej.
- Manifest pamięci i pokoju wybrzmiał w czterech miastach! | Fotorelacja
Aktualności
Manifest pamięci i pokoju wybrzmiał w czterech miastach! | Fotorelacja
Zakończyliśmy trasę Instytutu Pileckiego z Adamem Bałdychem. W Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Łańcucie i we Wrocławiu Adam Bałdych Quintet wystąpił z materiałem z płyty „Portraits”.