Za ziemią, za pracą, za karierą. Polacy na Syberii w przedrewolucyjnej Rosji | Klio w świecie ekonomii - Instytut Pileckiego
seminarium
17.04.2024 (ŚR) 18.00
Za ziemią, za pracą, za karierą. Polacy na Syberii w przedrewolucyjnej Rosji | Klio w świecie ekonomii
Dlaczego Polacy dobrowolnie ruszali na Syberię? Jakie ślady pozostawili polscy chłopi na Syberii? Czy Polak miał szansę na karierę w przedrewolucyjnej Rosji? Na te i inne pytania odpowie historyk dr hab. Sergiusz Leończyk.
Dr hab. Sergiusz Leończyk, absolwent Chakaskiego Uniwersytetu Państwowego im. N. F. Katanowa, profesor Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu w Siedlcach. Był prezesem Kulturalno-Narodowej Organizacji Społecznej „Polonia” Republiki Chakasji (w latach 1994-2012), Obecnie jest redaktorem ogólnorosyjskiego pisma polonijnego „Rodacy”, portalu www.rodacynasyberii.pl.,przewodniczącym Komisji Naukowej OFPNKA „Kongres Polaków w Rosji”. Przedmiotem jego badań naukowych są losy Polaków na Syberii. Autor wielu prac naukowych.
Zobacz także
- Świąteczne zakupy w księgarni Instytutu Pileckiego | HISTORIA W PREZENCIE
Wydarzenie
Świąteczne zakupy w księgarni Instytutu Pileckiego | HISTORIA W PREZENCIE
Odwiedź naszą księgarnię stacjonarną na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie i podaruj bliskim historię w prezencie!
- Gwiazdka w mrocznych czasach. Święta w cieniu wojny | Czwartki w DBK
Wydarzenie
Gwiazdka w mrocznych czasach. Święta w cieniu wojny | Czwartki w DBK
Zapraszamy do wspólnej podróży w czasie poprzez bogate zbiory naszego Archiwum. Razem prześledzimy, jak wyglądało Boże Narodzenie w cieniu drugiej wojny światowej. Za pomocą różnorodnych źródeł przyjrzymy się perspektywom dzieci i dorosłych.
- Replaying the Second World War?: The Soviet Inspirations for Russian Atrocities in Ukraine Today | Czwartki w DBK
wykład
Replaying the Second World War?: The Soviet Inspirations for Russian Atrocities in Ukraine Today | Czwartki w DBK
W ramach cyklu "Czwartków w DBK" zapraszamy na wykład dr. Oleksa Drachewycha dotyczący tego w jaki sposób narracja rosyjskich władz i liderów mediów prorządowych o II wojnie światowej służy dziś do uzasadniania agresji wobec Ukrainy.