Warszawa, mikrus, syrena, czyli peerelowska motoryzacja 1945-1970 | Spotkanie z cyklu "Klio w świecie ekonomii" - Instytut Pileckiego
wykład
20.12.2023 (ŚR) 18.00
Warszawa, mikrus, syrena, czyli peerelowska motoryzacja 1945-1970 | Spotkanie z cyklu "Klio w świecie ekonomii"
Jak rodził się powojenny polski przemysł motoryzacyjny? Czy komuniści chcieli zlikwidować prywatną własność samochodów? Dlaczego mikrus nie zmotoryzował Polski?
Na te i inne pytania odpowie historyk dr hab. Hubert Wilk. Rozmowę poprowadzi dr hab. Andrzej Zawistowski (Instytut Pileckiego).
Spotkanie odbędzie się w środę, 20 grudnia 2023 r., w ramach cyklu "Klio w świecie ekonomii, czyli porozmawiajmy o gospodarce", o godz. 18.00 na Zoomie i Facebooku Instytutu Pileckiego. Link do rejestracji na Zoomie: https://zoom.us/webinar/register/WN_8u2xcBuzTCKXuYlHFOniiA
Dr hab. Hubert Wilk, prof. IH PAN, pracownik Zakładu Badań nad Dziejami Polski po 1945 r. IH PAN. Specjalizuje się w historii społecznej i politycznej powojennej Polski. Autor m.in. książek „Kto wyrąbie więcej ode mnie? Współzawodnictwo pracy robotników w Polsce w latach 1947-1955 (nagroda im. Tomasza Strzembosza za najlepszy debiut historyczny) oraz „Między pragmatyzmem a oczekiwaniami. Społeczeństwo, władza i samochody w Polsce 1945-1970”. Publikował także wiele artykułów naukowych i popularnonaukowych.

Zobacz także
- Otwarcie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej
Wydarzenie
Otwarcie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej
W 80. rocznicę Obławy Augustowskiej zapraszamy na uroczyste otwarcie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej – nowego miejsca na muzealnej mapie województwa podlaskiego.
- Obchody 80. rocznicy Obławy Augustowskiej
Wydarzenie
Obchody 80. rocznicy Obławy Augustowskiej
Zapraszamy do udziału w obchodach 80. rocznicy Obławy Augustowskiej – największej powojennej zbrodni na Polakach.
- WAKACYJNE CZWARTKI FILMOWE w Galerii Instytutu Pileckiego w Domu Bez Kantów
Wydarzenie
WAKACYJNE CZWARTKI FILMOWE w Galerii Instytutu Pileckiego w Domu Bez Kantów
W każdy wakacyjny czwartek Galeria Instytutu Pileckiego w Domu Bez Kantów zaprasza na specjalne pokazy filmów dokumentalnych, które przybliżają fascynujące, trudne, ale niezwykle ważne historie XX wieku. Pierwsze spotkanie już w czwartek 3 lipca!