Przezwyciężenie czy wymazywanie? | wykład dr. Piotra Andrzejewskiego - Instytut Pileckiego

}

wykład

13.10.2021 (ŚR) 16.30

Przezwyciężenie czy wymazywanie? | wykład dr. Piotra Andrzejewskiego

Przed nami ostatni wykład online z cyklu „Przezwyciężenie czy wymazywanie? System prawny i kultura polityczna powojennych Niemiec a problem odpowiedzialności za zbrodnie hitlerowskie".

Wykład pt. „Transitional justice i denazyfikacja w Austrii” wygłosi dr Piotr Andrzejewski, historyk i politolog specjalizujący się w historii i ustroju politycznym Austrii.

Uczestnictwo Austriaków w II wojnie światowej stawia ich po stronie sprawców oraz w mniejszym stopniu ofiar. Procedury denazyfikacyjne były podobne do tych przeprowadzonych przez w aliantów w Niemczech, ale przebieg samego procesu już nie. Austria uznała się i została uznana za pierwszą ofiarę nazistowskiej agresji, co miało niebagatelny wpływ na proces rozliczenia się (i jego braku) z trudną przeszłością.

Wystąpienia będzie można wysłuchać 13 października 2021 r. o godz. 16.30 na facebooku Instytutu Pileckiego oraz na platformie Zoom. Link do wydarzenia: https://zoom.us/webinar/register/WN_0gVzh2IkSbSaHCMngNUitQ

Zapraszamy również do Mediateki Instytutu Pileckiego oraz na nasz profil na YouTube, na którym można obejrzeć dotychczasowe wykłady z cyklu.

Zobacz także