POWRÓT NA OCHOTĘ - pierwsza gra już dziś! - Instytut Pileckiego
edukacja
18.07.2024 (CZW) 11.00
POWRÓT NA OCHOTĘ - pierwsza gra już dziś!
Z wielką satysfakcją pragniemy poinformować Państwa o premierze gry terenowej “Powrót na Ochotę”!
Fabuła przenosi graczy w realia okupowanej Warszawy 1943 r., gdzie stają się oni członkami konspiracji antyniemieckiej. W dramatycznej rozgrywce stawką jest nie tylko życie wielu osób, ale i bezcenne dokumenty Archiwum Ringelbluma.
Bohaterowie gry to autentyczne postaci polskiego i żydowskiego ruchu oporu, a tło dla opartej na faktach rozgrywki stanowią warszawskie dzielnice: Śródmieście, Wola i Ochota.
Przeprowadzenie rozgrywki możliwe jest w dowolnym terminie, po wzięciu bezpłatnych materiałów z wystawy Instytutu Pileckiego „Decyzja: Ratować Ludzi” zlokalizowanej w Galerii w Domu Bez Kantów.
Udział w grze biorą dwie grupy o dowolnej liczbie uczestników (optymalna liczba to 8 graczy w każdej grupie), dzięki czemu można zagrać zarówno w kameralnym, jak i w szerszym gronie.
Pojedyncze osoby lub mniejsze grupy, które chciałyby wziąć udział w pełnoformatowej rozgrywce grupowej, zapraszamy w każdą sobotę o godzinie 12:00 do Domu Bez Kantów, gdzie będzie możliwość spotkania innych osób zainteresowanych grą i sformowania drużyn, a także pobrania bezpłatnych materiałów do gry.
Godziny otwarcia Galerii: wtorek – niedziela, godz. 10:00-18:00
Dom Bez Kantów, ul. Krakowskie Przedmieście 11, Warszawa
Cała rozgrywka zajmuje około 2 godzin, a rekomendowany wiek uczestników to 12+
Widzimy się na miejscu!
Do pobrania
Zobacz także
- Koniec świata to dobry początek | Premiera audioserialu w 80. rocznicę przybycia polskich sierot do Nowej Zelandii
kultura
Koniec świata to dobry początek | Premiera audioserialu w 80. rocznicę przybycia polskich sierot do Nowej Zelandii
W 80. rocznicę przybycia polskich dzieci do Pahiatua w Nowej Zelandii, zapraszamy na premierę audioserialu, którego bohaterowie opowiadają, jak wyglądała ich droga na koniec świata i jak doświadczenie uchodźstwa wpłynęło na życie ich rodzin.
- Dlaczego zginął ks. Popiełuszko? | Dyskusja
debata
Dlaczego zginął ks. Popiełuszko? | Dyskusja
Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki oraz Instytut Pileckiego zapraszają na dyskusję wokół książki Katarzyny Jóźwik "Po prostu jestem z tymi ludźmi. Działalność ks. Jerzego Popiełuszki w latach 1980-1984".
- Upamiętnienie Józefa Sucheckiego i Jana Wolskiego zamordowanych za pomoc Żydom podczas okupacji niemieckiej | Zawołani po imieniu
Zawołani po imieniu
Upamiętnienie Józefa Sucheckiego i Jana Wolskiego zamordowanych za pomoc Żydom podczas okupacji niemieckiej | Zawołani po imieniu
29 października br. w Zwoli, Instytut Pileckiego upamiętni Józefa Sucheckiego i Jana Wolskiego, zamordowanych za udzielenie pomocy wielu Żydom podczas okupacji niemieckiej.