Gaz, pieniądze i soft power. Niemieckie wpływy w Rosji w XXI wieku | debata online - Instytut Pileckiego
debata
28.04.2022 (CZW) 17.00
Gaz, pieniądze i soft power. Niemieckie wpływy w Rosji w XXI wieku | debata online
Czy niemiecka gospodarka jest uzależniona od Rosji? Jak Rosja budowała swoją sieć wpływów w Niemczech? Jaką rolę odegrały w tym procederze dawne enerdowskie służby specjalne (Stasi)? Odpowiedzi na te pytania poznamy 28 kwietnia podczas debaty online.
O tym, czy można oczekiwać w Niemczech „Russlandswende” (zmiany stosunku do Rosji), również w sferze gospodarczej, będą dyskutować nasi goście:
dr Piotr Andrzejewski, historyk i politolog, specjalizuje się w historii i ustroju politycznym Austrii.
prof. Grzegorz Kucharczyk, kierownik Sekcji Historii Europy Środkowej w Ośrodku Badań nad Totalitaryzmami Instytutu Pileckiego, pracownik Instytutu Historii PAN oraz Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.
Patrycja Tepper, absolwentka filozofii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Europejskim Viadrina. W ostatnich latach aktywna w sektorze prywatnym oraz pozarządowym, zajmowała się koordynacją projektów z obszaru relacji polsko-niemieckich. Do jej zainteresowań badawczych należą m.in. relacje niemiecko-rosyjskie w obszarze gospodarczym i społecznym.
Transmisja spotkania będzie dostępna na platformie Zoom oraz na Facebooku Instytutu Pileckiego. Zarejestruj się i weź udział w spotkaniu (klinkij tutaj)!
Zobacz także
- Opozycyjne formy zaangażowania kobiet w systemach autorytarnych i totalitarnych XX wieku
konferencja
Opozycyjne formy zaangażowania kobiet w systemach autorytarnych i totalitarnych XX wieku
Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej różnorodnym formom aktywności kobiet podejmujących działania opozycyjne i kontestacyjne w warunkach systemów autorytarnych i totalitarnych XX wieku.
- CALL FOR PAPERS: Opozycyjne formy zaangażowania kobiet w systemach autorytarnych i totalitarnych XX wieku
konferencja
CALL FOR PAPERS: Opozycyjne formy zaangażowania kobiet w systemach autorytarnych i totalitarnych XX wieku
Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej różnorodnym formom aktywności kobiet podejmujących działania opozycyjne i kontestacyjne w warunkach systemów autorytarnych i totalitarnych XX wieku.
- CALL FOR PAPERS (PL, EN, RUS) Międzynarodowa konferencja naukowa „Sowiecka Azja Centralna jako totalitarne laboratorium” | Zgłoszenia do 30 kwietnia
konferencja
CALL FOR PAPERS (PL, EN, RUS) Międzynarodowa konferencja naukowa „Sowiecka Azja Centralna jako totalitarne laboratorium” | Zgłoszenia do 30 kwietnia
Instytut Pileckiego w Warszawie zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej „Sowiecka Azja Centralna jako totalitarne laboratorium”, która odbędzie się w dniach 15-17 czerwca 2026 r. w warszawskiej siedzibie Instytutu.