Działalność parafii katolickich znajdujących się na terenie getta warszawskiego w latach 1940-1942 - Instytut Pileckiego

seminarium

24.06.2020 (ŚR) 12.00

Działalność parafii katolickich znajdujących się na terenie getta warszawskiego w latach 1940-1942

Zapraszamy na ostatnie spotkanie przed przerwą wakacyjną, które poprowadzi Agnieszka Dąbek z Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami Instytutu Pileckiego.

Prelegentka omówi działalność duchowieństwa w getcie warszawskim od października 1940 r. do końca lipca 1942 r. W tym czasie na terenie getta znajdowały się trzy parafie rzymskokatolickie, które nie przestały funkcjonować, gdy zamknięto jego mury. Głównym celem księży było prowadzenie duszpasterstwa dla osób pochodzenia żydowskiego, jednak aktywność ta znacznie wykraczała poza opiekę duszpasterską, przez co duchowni byli narażeni na represje ze strony okupanta niemieckiego.

Spotkanie będzie prowadzone online na platformie zoom.us. Zainteresowanych udziałem w wydarzeniu prosimy o wiadomość na adres seminaria@instytutpileckiego.pl do godziny 16:00 we wtorek 23 czerwca. Przed seminarium wyślemy Państwu link do spotkania na platformie zoom.us 

Zobacz także

  • Otwarcie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej

    Wydarzenie

    Otwarcie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej

    W 80. rocznicę Obławy Augustowskiej zapraszamy na uroczyste otwarcie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej – nowego miejsca na muzealnej mapie województwa podlaskiego.

  • Obchody 80. rocznicy Obławy Augustowskiej

    Wydarzenie

    Obchody 80. rocznicy Obławy Augustowskiej

    Zapraszamy do udziału w obchodach 80. rocznicy Obławy Augustowskiej – największej powojennej zbrodni na Polakach.

  • Już w najbliższy czwartek! | WAKACYJNE CZWARTKI FILMOWE w Galerii Instytutu Pileckiego w Domu Bez Kantów

    Wydarzenie

    Już w najbliższy czwartek! | WAKACYJNE CZWARTKI FILMOWE w Galerii Instytutu Pileckiego w Domu Bez Kantów

    W każdy wakacyjny czwartek Galeria Instytutu Pileckiego w Domu Bez Kantów zaprasza na specjalne pokazy filmów dokumentalnych, które przybliżają fascynujące, trudne, ale niezwykle ważne historie XX wieku. Pierwsze spotkanie już w czwartek 3 lipca!