Bauhaus / Tel Aviv / Gdynia | koncert - Instytut Pileckiego
kultura
07.10.2018 (ND) 19.00
Bauhaus / Tel Aviv / Gdynia | koncert
Mieszkańców Gdyni zapraszamy na seans audiowizualny z muzyką na żywo. Autorami wydarzenia są: Patryk Zakrocki, Ludomir Franczak, Jan Witek-Terlikowski.
Seans dedykowany modernistom, składający się z czterech części – trzech impresji na temat Bauhausu, Białego Miasta w Tel Avivie i Gdyni, oraz fantazji futurystycznej. Łączy on trzy odległe realizacje, które powstały w podobnym czasie i z podobnych pobudek – dążenia do nowoczesności i użyteczności.
W warstwie wizualnej jest to podróż do estetyki wykreowanej przez szkołę Bauhausu – uproszczone formy geometryczne, czarno-białe fotografie, często uruchamiane przy pomocy maszyn kinetycznych.

Całość obrazu tworzona będzie na żywo, spajając się z warstwą dźwiękową, którą stanowią 4 napisane na tę okazję utwory elektroakustyczne na altówkę, oscylator i kamertony. Kompozycja podporządkowana jest założeniom modernizmu, które ponad sto lat temu wyzwoliły muzykę z romantycznej nademocjonalności. Materiał dźwiękowy wykonywany będzie na żywo, odpowiednio do każdego podjętego tematu, ściśle współgrając z obrazem.
Projekt zrealizowany w ramach projektu Ćwiczenie nowoczesności (exercisingmodernity.com).
Zobacz także
- Otwarcie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej
Wydarzenie
Otwarcie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej
W 80. rocznicę Obławy Augustowskiej zapraszamy na uroczyste otwarcie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej – nowego miejsca na muzealnej mapie województwa podlaskiego.
- Obchody 80. rocznicy Obławy Augustowskiej
Wydarzenie
Obchody 80. rocznicy Obławy Augustowskiej
Zapraszamy do udziału w obchodach 80. rocznicy Obławy Augustowskiej – największej powojennej zbrodni na Polakach.
- WAKACYJNE CZWARTKI FILMOWE w Galerii Instytutu Pileckiego w Domu Bez Kantów
Wydarzenie
WAKACYJNE CZWARTKI FILMOWE w Galerii Instytutu Pileckiego w Domu Bez Kantów
W każdy wakacyjny czwartek Galeria Instytutu Pileckiego w Domu Bez Kantów zaprasza na specjalne pokazy filmów dokumentalnych, które przybliżają fascynujące, trudne, ale niezwykle ważne historie XX wieku. Pierwsze spotkanie już w czwartek 3 lipca!