Biuletyn Informacji Publicznej

Jesteśmy instytucją naukową, która zajmuje się dokumentowaniem i badaniem historii XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem polskiego doświadczenia i losów obywateli polskich. Prowadzimy działania poświęcone interdyscyplinarnej i międzynarodowej refleksji nad kluczowymi zagadnieniami tego okresu: dwoma totalitaryzmami – niemieckim i sowieckim, a także konsekwencjami ich działań. Naszym celem jest propagowanie wiedzy o historii Polski w kraju, jak i za granicą. Honorujemy osoby, które w trudnych czasach niosły pomoc obywatelom polskim i Polakom o innej przynależności państwowej. Gromadzimy i udostępniamy dokumenty ukazujące oblicza XX wieku, wspieramy badania naukowe, wydajemy książki, dzięki projektom edukacyjnym i wydarzeniom z pogranicza kultury i historii upowszechniamy wiedzę o ubiegłym stuleciu.


Aktualnie do naszego zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży

Zakres zadań:

- sprzedaż publikacji Instytutu, m. in. w trakcie targów, spotkań autorskich, rozmaitych eventów oraz w siedzibie Instytutu;

- obsługa księgarni internetowej Instytutu, realizacja zamówień;

- kontakt z dystrybutorami książek, poszerzanie dostępności publikacji Instytutu na rynku wydawniczym;

- obsługa sprzedaży, w tym wystawianie dokumentów księgowych (WZ, Faktura etc.);

- sprawowanie pieczy nad magazynem książek Instytutu, wysyłka egzemplarzy obowiązkowych i recenzenckich;

- wspieranie innych bieżących prac działu wydawniczego.

Wymagania:

- doświadczenie w sprzedaży książek;

- zdolności komunikacyjne i interpersonalne;

- prawo jazdy kategorii B;

- dobra znajomość pakietu MS Office (Word, Excel);

- znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym;

- dokładność, skrupulatność, bardzo dobra organizacja pracy, odpowiedzialność i zaangażowanie.

Mile widziane:

- wykształcenie humanistyczne.

Co oferujemy:

- zatrudnienie na umowę o pracę;

- szansę rozwoju zawodowego w prężnej, rozwijającej się instytucji kultury;

- możliwość zdobycia doświadczenia w pracy zespołowej;

- poszerzenie wiedzy historycznej.

Prosimy o przesłanie CV oraz krótkiego listu motywacyjnego na adres wydawniczy@instytutpileckiego.pl do 18.04.2021 r. Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi osobami.

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Instytut Solidarności i Męstwa im. W. Pileckiego z siedzibą w Warszawie zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662)”.

Informujemy, że Administratorem danych jest Instytut Solidarności i Męstwa im. W. Pileckiego z siedzibą w Warszawie przy ul. Foksal 17. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.