Biblioteka

Posiadamy zbiory z zakresu nauk historycznych, humanistycznych i społecznych.

Biblioteka w czasie pandemii

Osoby korzystające z Biblioteki zobowiązane są do dezynfekcji dłoni za pomocą płynu znajdującego się przy wejściu do pomieszczenia.

W Bibliotece może przebywać jednocześnie maksymalnie 1 osoba oraz 1 pracownik Biblioteki.

W przypadku, gdy z Biblioteki korzysta jednocześnie więcej niż jedna osoba, obowiązkowe jest noszenie maseczki/przyłbicy.

Pozycje biblioteczne zamawiane są poprzez katalogi online dostępne na stronie internetowej Biblioteki.

Odbiór zamówionych książek jest możliwy po wcześniejszym skontaktowaniu się z pracownikami Działu Biblioteki - biblioteka@instytutpileckiego.pl, lub telefonicznie - 22 182 24 75.

Zwrot książek następuje po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub e-mailowym z pracownikiem Biblioteki. Zwracane książki powinny być zapakowane w kopertę i pozostawione podczas dyżuru pracownika Biblioteki lub w Sekretariacie Instytutu. Zwrócone książki podlegają siedmiodniowej kwarantannie.

Obowiązkowe jest zachowanie dystansu co najmniej 1,5 m między osobami przebywającymi w Bibliotece.

Po przyjęciu książek od czytelnika blat, na którym leżały, jest każdorazowo zdezynfekowany.

Bieżące informacje na temat pracy Biblioteki podczas obowiązywania stanu epidemii będą podawane na stronie biblioteka.instytutpileckiego.pl.


Biblioteka Instytutu Pileckiego jest biblioteką specjalistyczną, odpowiadającą zwłaszcza na potrzeby pracowników i stypendystów instytutu. Zbiory są dostępne dla wszystkich, jednak osoby spoza naszej instytucji mogą z nich skorzystać wyłącznie na miejscu.

Aktualnie posiadamy ponad 8 000 woluminów w języku polskim i językach obcych, a także publikacje elektroniczne oraz bazy danych. Nasz zasób jest systematycznie powiększany, głównie poprzez zakupy, własne wydawnictwo oraz dary. Niektóre książki, szczególnie w języku angielskim czy niemieckim, są unikatowe w skali kraju. Współpracujemy z Centrum NUKAT - wiele publikacji dostępnych w bibliotece można znaleźć we wspólnym katalogu polskich bibliotek naukowych.

Zakres tematyczny naszych zbiorów nawiązuje do badań i projektów prowadzonych w instytucie. Większość publikacji dotyczy historii XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem dwóch totalitaryzmów – niemieckiego i sowieckiego.

Biblioteka oferuje swoim pracownikom, współpracownikom i stypendystom dostęp do następujących baz danych:

Wirtualna Biblioteka Nauki

Ebscohost

JSTOR

IBUK Libra

ProQuest One Academic

USC Shoah Foundation, Visual History Archive

Ancenstry Library

Academica (publikacje chronione prawem autorskim dostępne są wyłącznie na dedykowanym terminalu w czytelni instytutu)

Archive Finder

Legimi

PRZEJDŹ DO NASZEGO KATALOGU!


Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem korzystania z naszych zbiorów, który udostępniliśmy zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej (kliknij tu).

Kontakt do Biblioteki Instytutu Pileckiego:

biblioteka@instytutpileckiego.pl

czytelnia@instytutpileckiego.pl

tel.: 22 182 24 75 lub 532 746 862

Osoby spoza instytutu, które chcą skorzystać z naszych zbiorów bibliotecznych, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (22 182 24 75) bądź mailowy (czytelnia@instytutpileckiego.pl).