Wydarzenie

29.05 godz. 11.51

Zadanie 7: Wydarzyło się jutro

W tym zadaniu chcielibyśmy prosić Was, abyście wybrali sobie jeden z naszych postów, a następnie zaprezentowali nam, co się wydarzyło z daną osobą lub miejscem „nazajutrz”: w kolejnych dniach, tygodniach i latach po opisywanym przez nas wydarzeniu. 

Na naszym fanpage'u prezentujemy ważne historycznie miejsca, wydarzenia czy postacie w przełomowych momentach życia.

Jednym z takich - znanych też Wam (chociażby z zadania 2) - wydarzeń, była ucieczka Witolda Pileckiego z Auschwitz. A czy wiecie co spotkało rotmistrza w kolejnych dniach i tygodniach po ucieczce? Gdzie przebywał, kogo spotkał?

Innym przykładem może być prezentowane na naszym fejsbuku słuchowisko Piątki „Tango Milonga”, opisujące ucieczkę Jana Komskiego. A jak dalej potoczyły się jego losy - kto wie?

W tym zadaniu chcielibyśmy prosić Was, abyście wybrali sobie jeden z naszych postów (może być też sprzed roku i starszy), a następnie zaprezentowali nam, co się wydarzyło z daną osobą lub miejscem „nazajutrz”: w kolejnych dniach, tygodniach, latach, po opisywanym przez nas wydarzeniu. Swoją drogą - nasz film „Nazajutrz” pokazywał, co się działo w Polsce tuż po zakończeniu wojny. Jeśli jeszcze go nie widzieliście, zachęcamy do seansu!

A więc: do dzieła! Postarajcie się odnaleźć takie posty, których kontynuacja będzie wyjątkowo ciekawa. Zacznijcie od tego, aby pokazać na jakim poście bazujecie - udostępnijcie go nam. Przygotujcie opowieść o tym, co „wydarzyło się jutro” w atrakcyjnej formie.


Przy okazji: Witold Pilecki, który do Auschwitz trafił jako Tomasz Serafiński po ucieczce przypadkowo trafił do domu...prawdziwego Tomasza Serafińskiego!  A Jan Komski zrobił karierę w USA, był grafikiem i malarzem.


Zobacz rozwiązanie zadania piątki „Historycy” (kliknij tutaj).