Co łączy pszczółki, tango milonga i Odessę? JEST HISTORIA! odc. 9 - Instytut Pileckiego
"Wujek Google" nie pomoże. Żeby odpowiedzieć na pytanie zadane w tytule tego odcinka, trzeba go po prostu wysłuchać. A przy okazji można dowiedzieć się więcej na temat projektu "Piątki Pileckiego" Instytutu Pileckiego.
W ramach tego przedsięwzięcia młodzież zainteresowana historią może pogłębiać swoją wiedzę i - jak się okazuje - rozwijać umiejętności artystyczne. O wyzwaniach pierwszej edycji opowiadają uczestnicy "Piątek Pileckiego" oraz koordynatorzy: Karolina Kolbuszewska i Michał Gawriłow.
Zobacz także
- Od pańszczyzny do wolności, czyli polscy chłopi i ich ziemia #gieldahistorii odc. 43
podcast
Od pańszczyzny do wolności, czyli polscy chłopi i ich ziemia #gieldahistorii odc. 43
Witajcie w Borzykowie – miejscu, w którym dziś przebiega tylko granica między gminami, ale które jeszcze nie tak dawno rozdzielało dwa imperia: Prusy i Rosję. W tym odcinku cofniemy się do XIX wieku – epoki, która ukształtowała nie tylko granice, ale też n
- Kradzież w majestacie prawa – tak uwłaszczała się nomenklatura #giełdahistorii odc. 43
podcast
Kradzież w majestacie prawa – tak uwłaszczała się nomenklatura #giełdahistorii odc. 43
W cieniu Okrągłego Stołu rodził się nowy system. Ale czy dla wszystkich? W tym odcinku przyglądamy się mechanizmowi, który stał się jednym z największych przemilczanych skandali przełomu lat 80. i 90. – uwłaszczeniu nomenklatury.
- Mit, rekord i śmierć. Herosi komunistycznej utopii #giełdahistorii odc. 42
podcast
Mit, rekord i śmierć. Herosi komunistycznej utopii #giełdahistorii odc. 42
Czy socjalistyczni przodownicy pracy naprawdę byli bohaterami? A może ofiarami propagandy? W tym odcinku przyjrzymy się z bliska narodzinom i upadkowi mitu przodownictwa pracy w Związku Sowieckim i Polsce Ludowej.