"Władysław Bieńkowski - biografia polityczna" | Otwarte seminarium naukowe Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami - Instytut Pileckiego
seminarium
08.02.2023 (ŚR) 12.30
"Władysław Bieńkowski - biografia polityczna" | Otwarte seminarium naukowe Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami
Komunista, ideolog partyjny i wreszcie - dysydent. Biografia Władysława Bieńkowskiego (1906-1991) jest nie tylko okazją do przedstawienia jego życia, ale także dziejów ruchu komunistycznego oraz rządzonej przez komunistów Polski.
Już dziś zapraszamy na kolejne seminarium OBnT, które odbędzie się 15 lutego 2023 r. Z tematem „Czy niemiecki narodowy socjalizm był nowoczesny?” wystąpi prof. Grzegorz Kucharczyk (OBnT Instytutu Pileckiego, Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk, Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim). Koreferentem będzie dr Mateusz Werner (OBnT Instytutu Pileckiego).
Zobacz także
- Pokaz filmu "Nie wolno było płakać" | WAKACYJNE CZWARTKI FILMOWE
Wydarzenie
Pokaz filmu "Nie wolno było płakać" | WAKACYJNE CZWARTKI FILMOWE
W każdy wakacyjny czwartek lipca i sierpnia Galeria Instytutu Pileckiego w Domu Bez Kantów zaprasza na specjalne pokazy filmów dokumentalnych, które przybliżają fascynujące, trudne, ale niezwykle ważne historie XX wieku.
- Koncert LIPCOWI'45 poświęcony pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej
Wydarzenie
Koncert LIPCOWI'45 poświęcony pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej
W ramach obchodów 80. rocznicy Obławy Augustowskiej oraz otwarcia Domu Pamięci Obławy Augustowskiej, zapraszamy na koncert LIPCOWI '45.
- Jedna wskazówka, dziesiątki pytań – Obława i jej następstwa oczami rodzin „Lipcowych”
Wydarzenie
Jedna wskazówka, dziesiątki pytań – Obława i jej następstwa oczami rodzin „Lipcowych”
W 80. rocznicę Obławy Augustowskiej zapraszamy na przedpremierowy odsłuch reportażu radiowego "Jedna wskazówka" autorstwa Martyny Wojtkowskiej – poruszającą opowieść o pamięci, tęsknocie i milczeniu, które trwa już dekady.