Inauguracja nowej serii wydawniczej Instytutu Pileckiego | Spotkanie - Instytut Pileckiego
debata
13.06.2024 (CZW) 17.00
Inauguracja nowej serii wydawniczej Instytutu Pileckiego | Spotkanie
Na spotkaniu przyjrzymy się niedawno wydanej przez nas książce Ulricha Herberta w polskim tłumaczeniu „Robotnicy zagraniczni w niemieckiej gospodarce wojennej 1939-1945”.
- Tłumacz książki „Robotnicy zagraniczni w niemieckiej gospodarce wojennej 1939-1945”, dr Mirosław Sikora – historyk, autor publikacji poświęconych przemysłowi zbrojeniowemu III Rzeszy na Górnym Śląsku podczas II wojny światowej i niemieckiej kolonizacji powiatu żywieckiego w latach 1940-1944.
- Online dołączy do nas dr Katarzyna Woniak – historyk i etnolog, współpracownik naukowy Aleksander-Brückner-Zentrum für Polenstudien na Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg, autorka m.in. książki „Oblicza przymusu. Polacy na robotach w Berlinie 1939-1945”.
Zobacz także
- CALL FOR PAPERS (PL, EN, RUS) Międzynarodowa konferencja naukowa „Sowiecka Azja Centralna jako totalitarne laboratorium” | Zgłoszenia do 15 lipca
konferencja
CALL FOR PAPERS (PL, EN, RUS) Międzynarodowa konferencja naukowa „Sowiecka Azja Centralna jako totalitarne laboratorium” | Zgłoszenia do 15 lipca
Instytut Pileckiego w Warszawie zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej „Sowiecka Azja Centralna jako totalitarne laboratorium”, która odbędzie się w dniach 2-4 września 2026 r. w warszawskiej siedzibie Instytutu.
- Planszówkowe Piątki | Wakacje w Galerii Instytutu Pileckiego w Domu Bez Kantów
Wydarzenie
Planszówkowe Piątki | Wakacje w Galerii Instytutu Pileckiego w Domu Bez Kantów
W wakacyjne piątki zapraszamy na spotkania z grami planszowymi, karcianymi i bitewnymi!
- Pokaz filmu „Polski El Greco” i spotkanie z reżyserką
Wydarzenie
Pokaz filmu „Polski El Greco” i spotkanie z reżyserką
W pierwszy wakacyjny czwartek zapraszamy do Galerii Instytutu Pileckiego przy Krakowskim Przedmieściu na pokaz filmu „Polski El Greco” – fascynującej opowieści o odkryciu w Kosowie Lackim obrazu El Greca „Ekstaza świętego Franciszka”. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką filmu, Katarzyną J. Kowalską.