Spacer śladami rotmistrza Witolda Pileckiego | 75. rocznica śmierci - Instytut Pileckiego
27.05.2023 (SOB) 11.00
Spacer śladami rotmistrza Witolda Pileckiego | 75. rocznica śmierci
W sobotę 27 maja odbył się spacer, w trakcie którego przybliżyliśmy historię Witolda Pileckiego i jego związki z Warszawą. Wydarzenie było organizowane w związku z 75. rocznicą jego śmierci.
Zobacz także
- Conference: Unknown Legacies of the Nuremberg Trial: Regional Approaches and Perspectives in East Central Europe
konferencja
Conference: Unknown Legacies of the Nuremberg Trial: Regional Approaches and Perspectives in East Central Europe
Zapraszamy do udziału w konferencji "Unknown Legacies of the Nuremberg Trial: Regional Approaches and Perspectives in East Central Europe".
- Henryk Sławik (1894-1944) bohater trzech narodów | Wykład i koncert muzyki klasycznej
Wydarzenie
Henryk Sławik (1894-1944) bohater trzech narodów | Wykład i koncert muzyki klasycznej
Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu „Dyplomatyczne kontrapunkty”, poświęcone polskim dyplomatom, którzy podczas II wojny światowej, we współpracy z organizacjami żydowskimi, wystawiali Żydom nielegalne paszporty, ratując ich przed Zagładą.
- Preludium Zagłady. Polska dyplomacja wobec prześladowań antyżydowskich w Trzeciej Rzeszy i niemieckiej Polenaktion
Wydarzenie
Preludium Zagłady. Polska dyplomacja wobec prześladowań antyżydowskich w Trzeciej Rzeszy i niemieckiej Polenaktion
Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Dyplomatyczne kontrapunkty”, poświęcone polskim dyplomatom, którzy podczas II wojny światowej, we współpracy z organizacjami żydowskimi, wystawiali Żydom nielegalne paszporty, ratując ich przed Zagładą.
Wybierz inną przeglądarkę
Technologie wykorzystywane na stronie są wspierane przez nowoczesne przeglądarki.




