Piątki Pileckiego - IV edycja | Zadanie 3 - Instytut Pileckiego

projekt

29.10.2021 (PT) 15.00

Piątki Pileckiego - IV edycja | Zadanie 3

Które z miejsc w Waszej okolicy uznalibyście za najlepiej obrazujące ideę niepodległości? Zaprezentujcie nam to miejsce (forma dowolna).

Plac, ulica, budynek czy może konkretny punkt w Waszym ulubionym parku? „Niepodległość” to przecież nie tylko pomniki wielkich bohaterów, ale codzienność i przestrzeń wokół nas. Przedstawcie nam miejsce, jakie – Waszym zdaniem – najwyraźniej oddaje ducha idei, która urzeczywistniła się 11 listopada 1918 roku.

 


Zobacz wybrane realizacje zadania.

Zobacz także

  • 90. urodziny Domu Bez Kantów w Warszawie

    Wydarzenie

    90. urodziny Domu Bez Kantów w Warszawie

    Świętujemy 90 lat Domu Bez Kantów – dołącz do nas już od pierwszych chwil! Zaczynamy od inspirującej debaty z udziałem znakomitych ekspertów, która otworzy program naszych obchodów.

  • WSPÓLNOTA NA TRUDNE CZASY | Forum Polsko-Niemieckie 2025

    Wydarzenie

    WSPÓLNOTA NA TRUDNE CZASY | Forum Polsko-Niemieckie 2025

    W dniach 4-5 czerwca w Berlinie odbędzie się Forum Polsko-Niemieckie, które po siedmioletniej przerwie, powraca do kalendarza międzynarodowych konferencji.

  • UŁAŃSKIE SERCA | Piknik nad jeziorem Studzienicze

    Wydarzenie

    UŁAŃSKIE SERCA | Piknik nad jeziorem Studzienicze

    31 maja zapraszamy do Studziennicznej na 2. edycję Pikniku Historycznego poświęconego 1. Pułkowi Ułanów Krechowieckich.