Piątki Pileckiego - III edycja | Zadanie 2 - Instytut Pileckiego
projekt
26.03.2021 (PT) 12.00
Piątki Pileckiego - III edycja | Zadanie 2
Czy w Twojej okolicy znajduje się Dąb Pamięci? Jeśli tak, to komu jest poświęcony? Opowiedz nam więcej o tej losach tej osoby za pomocą dowolnej formy i techniki artystycznej.
Zapoznajcie się z wykładem dr. Adama Kaczyńskiego dotyczącym zbrodni katyńskiej:
Na podstawie informacji w nim zawartych, przedstawcie kilka najważniejszych faktów dotyczących Katynia.
Zorientujcie się, czy w Waszej okolicy rośnie Dąb Pamięci posadzony w celu uhonorowania osoby zamordowanej przez NKWD. Jeśli tak, zaprezentujcie postać, której jest poświęcony; jeśli nie, wybierzcie jedną osobę ze świadectw zawartych w „Zapisach Terroru" (kliknij tutaj) i przedstawcie nam jej sylwetkę w artystycznej (dowolnej) formie. A jeżeli ktoś z Waszych krewnych został zastrzelony w Katyniu, Charkowie czy Miednoje, zaprezentujcie nam jego historię.
Powyższe zadania przedstawcie jako jedną spójną realizację.
Zobacz także
- Debata "Zielony korytarz w Łypiwce. Głos ofiar rosyjskiej pułapki" | 3. rocznica agresji Rosji na Ukrainę
debata
Debata "Zielony korytarz w Łypiwce. Głos ofiar rosyjskiej pułapki" | 3. rocznica agresji Rosji na Ukrainę
W związku z trzecią rocznicą rozpoczęcia pełnoskalowej inwazji rosyjskiej na Ukrainę zapraszamy na dyskusję i prezentację nowego raportu Centrum Lemkina.
- Ferie z Instytutem Pileckiego | Galeria w Domu Bez Kantów
edukacja
Ferie z Instytutem Pileckiego | Galeria w Domu Bez Kantów
Zima w Warszawie? Od 1 lutego zapraszamy młodzież, studentów, nauczycieli, dzieci szkolne, a nawet przedszkolaków z rodzicami do Galerii Instytutu Pileckiego w warszawskim Domu Bez Kantów!
- Dyskusja wokół książki Katarzyny Jóźwik "Po prostu jestem z tymi ludźmi. Działalność ks. Jerzego Popiełuszki w latach 1980–1984"
Wydarzenie
Dyskusja wokół książki Katarzyny Jóźwik "Po prostu jestem z tymi ludźmi. Działalność ks. Jerzego Popiełuszki w latach 1980–1984"
Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL zaprasza na dyskusję o książce Katarzyny Jóźwik wydanej przez Instytut Pileckiego. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Ex Bibliotheca".