Noc Muzeów z Instytutem Pileckiego | Dom bez Kantów, BUW - Instytut Pileckiego
13.05.2023 (SOB) 18.00
Noc Muzeów z Instytutem Pileckiego | Dom bez Kantów, BUW
Po raz kolejny włączamy się do warszawskiej Nocy Muzeów! Zapraszamy na wystawę "Zawołani po imieniu" w Domu Bez Kantów i instalację multimedialną pt. „Shards of Unjugded Crimes” w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.
- 18.00 – Oprowadzanie kuratorskie | Zwiedzanie wystawy z Tomaszem Słomskim
- 19.30 – Pokaz filmu „Zawołani po imieniu: lekcja (z) życia”
- 20.00 - Historia warszawska: Rodzina Wolskich – opiekunowie Bunkra Krysia | Zwiedzanie wystawy z Kamilem Koperą
- 21.00 – Dobre adresy na Ochocie | Zwiedzanie wystawy z dr. Grzegorzem Kubą
- 22.00 – Historia mazowiecka: niemiecka zbrodnia w Złotopolicach | Zwiedzanie wystawy z dr. Wojciechem Cedro
Zobacz także
- CALL FOR PAPERS (PL, EN, RUS) Międzynarodowa konferencja naukowa „Sowiecka Azja Centralna jako totalitarne laboratorium” | Zgłoszenia do 15 lipca
konferencja
CALL FOR PAPERS (PL, EN, RUS) Międzynarodowa konferencja naukowa „Sowiecka Azja Centralna jako totalitarne laboratorium” | Zgłoszenia do 15 lipca
Instytut Pileckiego w Warszawie zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej „Sowiecka Azja Centralna jako totalitarne laboratorium”, która odbędzie się w dniach 2-4 września 2026 r. w warszawskiej siedzibie Instytutu.
- Call For Papers | Konferencja: Laboratoria innowacji. AI w archiwach. Twierdza Archiwum.
konferencja
Call For Papers | Konferencja: Laboratoria innowacji. AI w archiwach. Twierdza Archiwum.
Archiwum Instytutu Pileckiego zaprasza badaczy, archiwistów oraz specjalistów z zakresu humanistyki cyfrowej do udziału w ogólnopolskiej konferencji poświęconej technologicznym i merytorycznym wyzwaniom nowoczesnej archiwistyki, związanym z rozwojem sztucznej inteligencji.
- CALL FOR PAPERS | Konferencja: Wspólne doświadczenia – różne drogi? Przełom 1956 roku i jego znaczenie dla państw i społeczeństw Europy Środkowo- Wschodniej
konferencja
CALL FOR PAPERS | Konferencja: Wspólne doświadczenia – różne drogi? Przełom 1956 roku i jego znaczenie dla państw i społeczeństw Europy Środkowo- Wschodniej
Instytut Pileckiego oraz Instytut Historii im. Tadeusza Manteuffla PAN zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej, Wspólne doświadczenia – różne drogi? Przełom 1956 roku i jego znaczenie dla państw i społeczeństw Europy Środkowo-Wschodniej, która odbędzie się w dniach 19–21 października 2026 r. w Warszawie. Wydarzenie jest częścią cyklu konferencji poświęconych transformacjom Europy Środkowo-Wschodniej po 1945 roku.