Listy pamięci. Gra miejska o losach rodzin katyńskich - Instytut Pileckiego
projekt
13.04.2019 (SOB) 09.30
Listy pamięci. Gra miejska o losach rodzin katyńskich
Jędrzej Tucholski apeluje o przesyłanie wiadomości o losie polskich oficerów zamordowanych w Katyniu. Rodziny odpowiadają i do redakcji trafiają dziesiątki listów. To ty musisz potwierdzić prawdziwość zawartych w nich informacji!
Kiedy w 1989 roku Jędrzej Tucholski – wieloletni badacz zbrodni katyńskiej – zaapelował o przesyłanie informacji o polskich oficerach zamordowanych w 1940 roku, jego prośba spotkała się z ogromnym odzewem. Do redakcji, między innymi dwutygodnika „Zorza”, spłynęły dziesiątki listów. Pierwszy raz od wielu lat można było otwarcie mówić o Katyniu i jego ofiarach. Kolejnym krokiem powinna być weryfikacja świadectw, brakuje jednak rąk do pracy...
Zapraszamy do udziału w edukacyjnej grze historycznej opartej na akcji Jędrzeja Tucholskiego. Wcielając się w jego współpracowników, musicie odnaleźć rodziny żołnierzy zabitych w Katyniu i potwierdzić autentyczność informacji zawartych w listach.
Przed Wami spotkania ze świadkami i próba przekonania ich do podzielenia się dokumentami i informacjami. Zadanie nie będzie łatwe. Musicie sprawdzić każdą zdobytą w trakcie gry informację. Przyda się więc zarówno rzetelność historyka, jak i ciekawość detektywa!
Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych współczesną historią. Przed Wami szereg wyzwań i zadań oraz możliwość poznania autentycznych źródeł i relacji.
W grze mogą wziąć udział zespoły składające się z 3 do 5 osób. Uczestnicy muszę mieć ukończone 10 lat. Osoby niepełnoletnie powinni znajdować się pod opieką osoby dorosłej.
► Termin: 13.04.2019, 9:30-11:30
► Udział w grze jest bezpłatny
► Start: Krakowskie Przedmieście (dokładne miejsce startu otrzymacie po zapisie)
► Rejestracja: zapisy@instytutpileckiego.pl

Wiemy, że lubicie fotorelacje z organizowanych przez nas wydarzeń, dlatego i tym razem będzie towarzyszył nam fotograf. Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wykonanych podczas gry zdjęć w materiałach promocyjnych organizatora.
Zobacz także
- Koncert LIPCOWI'45 poświęcony pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej
Wydarzenie
Koncert LIPCOWI'45 poświęcony pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej
W ramach obchodów 80. rocznicy Obławy Augustowskiej oraz otwarcia Domu Pamięci Obławy Augustowskiej, zapraszamy na koncert LIPCOWI '45.
- Jedna wskazówka, dziesiątki pytań – Obława i jej następstwa oczami rodzin „Lipcowych”
Wydarzenie
Jedna wskazówka, dziesiątki pytań – Obława i jej następstwa oczami rodzin „Lipcowych”
W 80. rocznicę Obławy Augustowskiej zapraszamy na przedpremierowy odsłuch reportażu radiowego "Jedna wskazówka" autorstwa Martyny Wojtkowskiej – poruszającą opowieść o pamięci, tęsknocie i milczeniu, które trwa już dekady.
- Otwarcie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej
Wydarzenie
Otwarcie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej
W 80. rocznicę Obławy Augustowskiej zapraszamy na uroczyste otwarcie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej – nowego miejsca na muzealnej mapie województwa podlaskiego.