Korespondencja polityczna Rafała Lemkina w okresie starań o ratyfikację konwencji z 1948 roku w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa | seminarium - Instytut Pileckiego
seminarium
19.04.2023 (ŚR) 12.30
Korespondencja polityczna Rafała Lemkina w okresie starań o ratyfikację konwencji z 1948 roku w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa | seminarium
W środę, 19 kwietnia zapraszamy na kolejne seminarium naukowe Instytutu Pileckiego. Prof. Marek Kornat wygłosi wykład poświęcony korespondencji politycznej Rafała Lemkina z okresu starań o ratyfikację Konwencji ONZ w sprawie zapobiegania i karania zbrodni

Wykład poświęcony będzie korespondencji politycznej Rafała Lemkina z okresu starań o ratyfikację Konwencji ONZ w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa. Dokumenty te przechowuje American Jewish Historical Society w Nowym Jorku. Zachowane listy Lemkina oraz jego partnerów pokazują rozmach i zakres jego wysiłków na rzecz sprawy potępienia i prewencji ludobójstwa. Pod hasłem "Genocide must be outlawed" Lemkin prowadził indywidualną akcję, obejmując nią przedstawicieli amerykańskich elit politycznych, europejskich prawników i polityków, dygnitarzy Kościoła Katolickiego, organizacje żydowskie, wreszcie ludzi mediów.
Godzina: 12:30 do 14:30
Termin: 19 kwietnia 2023
Prelegent: prof. dr hab. Marek Kornat, Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk
Koreferent: dr Tomasz Ceran, Instytut Pamięci Narodowej
Seminarium odbędzie się w trybie stacjonarnym. Zapraszamy do siedziby Instytutu Pileckiego przy ul. Foksal 17 (sala konferencyjna, III piętro).
Kolejni prelegenci i terminy:
Już dziś zapraszamy na kolejne seminarium OBnT, które odbędzie się 26 kwietnia 2023 r. Naszym prelegentem będzie prof. Adam Redzik, który wystąpi z tematem „Korzenie nauki międzynarodowego prawa karnego: Juliusz Makarewicz”. Koreferentem będzie Eryk Habowski.
Zobacz także
- Dyplomatyczna Noc Muzeów w Galerii Instytutu Pileckiego w Domu Bez Kantów
kultura
Dyplomatyczna Noc Muzeów w Galerii Instytutu Pileckiego w Domu Bez Kantów
Serdecznie zapraszamy na Dyplomatyczną Noc Muzeów w Galerii Instytutu Pileckiego w Domu Bez Kantów 17 maja 2025!
- Polska prapremiera filmu "Odyseja polska" | 80. rocznica zakończenia II wojny światowej
film
Polska prapremiera filmu "Odyseja polska" | 80. rocznica zakończenia II wojny światowej
Po świetnym przyjęciu na premierze w Bolonii, czas na polską prapremierę „Odysei polskiej”! W 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej, Instytut Pileckiego i Włoski Instytut Kultury zapraszają na historyczny polsko-włoski wieczór filmowy.
- Odmienne doświadczenia. Koniec wojny w Europie i Azji | Dyskusja
Wydarzenie
Odmienne doświadczenia. Koniec wojny w Europie i Azji | Dyskusja
Instytut Pileckiego w Berlinie zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach programu towarzyszącego obchodom 80. rocznicy zakończenia II wojny światowej.