Działalność członków Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Warszawie podczas II wojny światowej - Instytut Pileckiego
seminarium
25.11.2020 (ŚR) 12.00
Działalność członków Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Warszawie podczas II wojny światowej
Zapraszamy na spotkanie o członkach Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Warszawie, którzy w czasie II wojny światowej działali w konspiracji. Uczestnicząc w w rozbudowie elektrowni, organizowali jednocześnie komórki ruchu oporu i brali udział w powstaniu.
Spotkanie poprowadzi mgr inż. Zbigniew Filinger (emeritus) ze Stowarzyszenia Elektryków Polskich - Oddział warszawski SEP im. Kazimierza T. Szpotańskiego.
Zainteresowanych udziałem w wydarzeniu prosimy o wiadomość na adres seminaria@instytutpileckiego.pl do godziny 16:00 we wtorek 24 listopada. Przed seminarium wyślemy Państwu link do spotkania na platformie zoom.us.
Kolejne seminaria:
02.12 Mrs. Inbal Raz (Mashmaut Center in Israel), How to talk about Righteous among the nation – from micro history to macro history;
09.12 dr Mikołaj Getka-Kening (Instytut Historii Nauki PAN, Instytut Pileckiego), Plan londyński odbudowy Warszawy - dokument ze zbiorów Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego;
16.12 dr hab. n. med. Andrzej Ossowski (Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie), Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów - wyniki badań.
Zobacz także
- Otwarcie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej
Wydarzenie
Otwarcie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej
W 80. rocznicę Obławy Augustowskiej zapraszamy na uroczyste otwarcie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej – nowego miejsca na muzealnej mapie województwa podlaskiego.
- Obchody 80. rocznicy Obławy Augustowskiej
Wydarzenie
Obchody 80. rocznicy Obławy Augustowskiej
Zapraszamy do udziału w obchodach 80. rocznicy Obławy Augustowskiej – największej powojennej zbrodni na Polakach.
- Już w najbliższy czwartek! | WAKACYJNE CZWARTKI FILMOWE w Galerii Instytutu Pileckiego w Domu Bez Kantów
Wydarzenie
Już w najbliższy czwartek! | WAKACYJNE CZWARTKI FILMOWE w Galerii Instytutu Pileckiego w Domu Bez Kantów
W każdy wakacyjny czwartek Galeria Instytutu Pileckiego w Domu Bez Kantów zaprasza na specjalne pokazy filmów dokumentalnych, które przybliżają fascynujące, trudne, ale niezwykle ważne historie XX wieku. Pierwsze spotkanie już w czwartek 3 lipca!