Masz 16-19 lat? Dowiedz się, jak być liderem! - Instytut Pileckiego
projekt
30.06.2019 (ND) 00.00
Masz 16-19 lat? Dowiedz się, jak być liderem!
Chcesz się zainspirować postacią Witolda Pileckiego? Dowiedzieć, co to znaczy być liderem i odkryć historię XX w.? Pomysłowo spędzić wakacje i poznać ciekawych ludzi z całej Polski? Zgłoś się!
Instytut Pileckiego w dniach 24 do 30 sierpnia 2019 zaprasza na wyjątkową szkołę letnią w Hucie Szklanej w Górach Świętokrzyskich. Akademia Witolda Pileckiego to miejsce gdzie pragniemy spotkać się z młodymi ludźmi, którzy chcą działać na rzecz swoich społeczności i czują, że mogliby zostać liderami w swoim środowiskach.
Jeżeli interesuje Cię historia XX wieku i postać Witolda Pileckiego, jeśli chcesz zaangażować się społecznie, masz pomysł jak zmienić otaczającą Cię rzeczywistość to koniecznie zapisz się na Akademię Witolda Pileckiego. Do udziału w niej zachęcamy zarówno młodych ludzi, którzy już działają na rzecz swoich miejscowości i mają własne pomysły na projekty, jak i tych, którzy dopiero myślą o rozpoczęciu drogi zaangażowania społecznego.
Wierzymy, że bycie dobrym liderem to nie tylko nabycie umiejętności związane z pracą w zespole, z organizacją i promocją projektów ale przede wszystkim sprawa kształtowania charakteru. Dlatego w ramach szkoły letniej chcemy przyjrzeć się postaci Witolda Pileckiego. Pragniemy się zastanowić się czy dzisiaj potrzebujemy liderów takich jak on i które z jego cech i postaw mogą być nam pomocne na progu XXI wieku. Chcemy zaprosić uczestników Akademii do krytycznego i twórczego spojrzenia na postać Rotmistrza i zainspirowania się nią w życiu codziennym.
Tym co wyróżnia Akademię Witolda Pileckiego to nacisk na poznanie historii XX wieku. Jesteśmy przekonani, że lider musi być zakorzeniony w historii i wartościach aby wyposażony w umiejętności i swoje zdolności potrafił służyć innym i działać na ich rzecz. Nasza szkoła letnia obejmuje spotkania z naukowcami i udział w warsztatach historycznych – ponieważ historia może - i powinna - być drogowskazem dla działania tu i teraz.
Podczas Akademii chcemy zaproponować nowy model przywództwa opierającego się na wartościach i tożsamości wyniesionej z poznania historii XX wieku. Chodzi o lidera myślącego, wrażliwego, otwartego na różnorodne problemy, przygotowanego do świadomych wyborów. Akademia Witolda Pileckiego to zaproszenie do fascynującej przygody z historią.
Zdecyduj jak spędzisz swoje wakacje! Nie zwlekaj zapisz się już dziś!
AKADEMIA WITOLDA PILECKIEGO TO:
- specjalne zajęcia poświęcone postaci Witolda Pileckiego
- warsztaty liderskie
- warsztaty z pracą metodą projektu
- warsztaty z komunikacji i promocji
- warsztaty poświęcone historii XX wieku
- wizyty studyjne
- spotkania z ciekawymi ludźmi z całej Polski, w tym naukowcami i działaczami społecznymi
- integracja
DODATKOWE INFORMACJE:
- w Akademii mogą wziąć udział uczniowie szkół średnich w wieku od 16 do 19 lat
- udział w Akademii jest bezpłatny (dojazd we własnym zakresie)
- regulamin rekrutacji znajduje się w załączeniu
- rekrutacja trwa do 30 czerwca przez formularz zgłoszeniowy https://forms.gle/NHZkmUMrGnB8Rwz16
- termin i miejsce: 24 – 30 sierpnia 2019 w Hucie Szklanej w Górach Świętokrzyskich
- kontakt i pytania: akademia@instytutpileckiego.pl
Zobacz także
- Koncert LIPCOWI'45 poświęcony pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej
Wydarzenie
Koncert LIPCOWI'45 poświęcony pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej
W ramach obchodów 80. rocznicy Obławy Augustowskiej oraz otwarcia Domu Pamięci Obławy Augustowskiej, zapraszamy na koncert LIPCOWI '45.
- Jedna wskazówka, dziesiątki pytań – Obława i jej następstwa oczami rodzin „Lipcowych”
Wydarzenie
Jedna wskazówka, dziesiątki pytań – Obława i jej następstwa oczami rodzin „Lipcowych”
W 80. rocznicę Obławy Augustowskiej zapraszamy na przedpremierowy odsłuch reportażu radiowego "Jedna wskazówka" autorstwa Martyny Wojtkowskiej – poruszającą opowieść o pamięci, tęsknocie i milczeniu, które trwa już dekady.
- Otwarcie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej
Wydarzenie
Otwarcie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej
W 80. rocznicę Obławy Augustowskiej zapraszamy na uroczyste otwarcie Domu Pamięci Obławy Augustowskiej – nowego miejsca na muzealnej mapie województwa podlaskiego.