AD VOCEM - 3 edycja | rekrutacja do debaty - Instytut Pileckiego
debata
17.03.2021 (ŚR) 11.00
AD VOCEM - 3 edycja | rekrutacja do debaty
Ogłaszamy nabór do kolejnego sparingu online w ramach III edycji projektu „Ad Vocem. Debaty Instytutu Pileckiego”. 17 marca uczestnicy będą debatowali nad tezą: „Polska Rzeczpospolita Ludowa w latach 1956-1989 nie była państwem totalitarnym”.
Do udziału w debacie zapraszamy drużyny ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, uczelni wyższych na terenie Polski lub z polskich szkół i organizacji poza granicami kraju, a także zespoły koleżeńskie z różnych szkół (w wieku szkolnym lub akademickim). Zespoły koleżeńskie nie biorą udziału w punktacji szkolnej.
Czekamy na zgłoszenia drużyn debatanckich na 3 poziomach zaawansowania:
- drużyna początkująca - bez doświadczenia turniejowego (zarówno jako drużyna, jak i większość mówców w tej drużynie);
- drużyna średniozaawansowana - z pojedynczym doświadczeniem turniejowym;
- drużyna zaawansowana - drużyna z więcej niż jednym doświadczeniem turniejowym.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: advocem@instytutpileckiego.pl
Więcej informacji o III edycji „Ad vocem. Debaty Instytutu Pileckiego”, a także dokumenty niezbędne do przystąpienia do projektu, znajdziesz tutaj.
Zobacz także
- Od masowej rozrywki dla ludu, po wielką sztukę. Niemiecki ekspresjonizm filmowy | Wykład
film
Od masowej rozrywki dla ludu, po wielką sztukę. Niemiecki ekspresjonizm filmowy | Wykład
Zapraszamy do warszawskiej Galerii Instytutu Pileckiego w Domu Bez Kantów na wykład dr Eweliny Michty z Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego!
- Gwiazdka w mrocznych czasach. Święta w cieniu wojny | Czwartki w DBK
Wydarzenie
Gwiazdka w mrocznych czasach. Święta w cieniu wojny | Czwartki w DBK
Zapraszamy do wspólnej podróży w czasie poprzez bogate zbiory naszego Archiwum. Razem prześledzimy, jak wyglądało Boże Narodzenie w cieniu drugiej wojny światowej. Za pomocą różnorodnych źródeł przyjrzymy się perspektywom dzieci i dorosłych.
- Replaying the Second World War?: The Soviet Inspirations for Russian Atrocities in Ukraine Today | Czwartki w DBK
wykład
Replaying the Second World War?: The Soviet Inspirations for Russian Atrocities in Ukraine Today | Czwartki w DBK
W ramach cyklu "Czwartków w DBK" zapraszamy na wykład dr. Oleksa Drachewycha dotyczący tego w jaki sposób narracja rosyjskich władz i liderów mediów prorządowych o II wojnie światowej służy dziś do uzasadniania agresji wobec Ukrainy.