100 lat! Koncert urodzinowy – Saul Dreier i przyjaciele - Instytut Pileckiego
28.09.2025 (ND) 18.00
100 lat! Koncert urodzinowy – Saul Dreier i przyjaciele
Zapraszamy na wyjątkowe, muzyczne spotkanie ze stuletnim Ocalałym z Holocaustu, mieszkającym na co dzień w USA, Saulem Dreierem.
Fabryka „Emalia" Oskara Schindlera
Ul. Lipowa 4, Kraków
28 września (niedziela) godz. 18:00
Urodzony w Krakowie, więzień trzech obozów koncentracyjnych, w wieku 90 lat powrócił do grania na perkusji, zakładając Holocaust Survivor Band, z którym koncertował na całym świecie.
Z okazji setnych urodzin, spełniamy jego wielkie marzenie, którym było zagrać w swoim rodzimym mieście po raz pierwszy. Saul podzieli się swoją inspirującą historią, a jego znajomi i przyjaciele opowiedzą o nim samym.
Liczba miejsc jest ograniczona. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w wydarzeniu do 25 września 2025 r. na adres e-mail: wydarzenia@instytutpileckiego.pl
Serdecznie zapraszamy!
Saul Dreier urodził się w Krakowie w 1925 roku. Jako nastolatek przeżył dramat II wojny światowej i ocalał z Holokaustu. Po emigracji do Stanów Zjednoczonych przez wiele lat pracował zawodowo, a w późniejszym wieku powrócił do swojej wielkiej pasji – muzyki. W wieku 89 lat założył zespół, z którym koncertuje do dziś, udowadniając, że nigdy nie jest za późno, by spełniać marzenia i dzielić się nimi z innymi.
Zobacz także
- Conference: Unknown Legacies of the Nuremberg Trial: Regional Approaches and Perspectives in East Central Europe
konferencja
Conference: Unknown Legacies of the Nuremberg Trial: Regional Approaches and Perspectives in East Central Europe
Zapraszamy do udziału w konferencji "Unknown Legacies of the Nuremberg Trial: Regional Approaches and Perspectives in East Central Europe".
- Konferencja „Postawy mniejszości niemieckich w okupowanej Europie (1939-1945). Metody badań, społeczne konteksty i powojenne konsekwencje"
Wydarzenie
Konferencja „Postawy mniejszości niemieckich w okupowanej Europie (1939-1945). Metody badań, społeczne konteksty i powojenne konsekwencje"
Zapraszamy na międzynarodową konferencję naukową, której celem będzie przedstawienie wyników najnowszych badań nad postawami Niemców etnicznych w czasie II wojny światowej, ich przemianami oraz konsekwencjami społecznymi i prawnymi po 1945 r.
- Zapomniany sprawiedliwy konsul Feliks Chiczewski 1889-1972 | Pokaz filmu i spotkanie z reżyserem
Wydarzenie
Zapomniany sprawiedliwy konsul Feliks Chiczewski 1889-1972 | Pokaz filmu i spotkanie z reżyserem
Zapraszamy na czwarte spotkanie z cyklu „Dyplomatyczne kontrapunkty”, poświęconego polskim dyplomatom, którzy podczas II wojny światowej, we współpracy z organizacjami żydowskimi, wystawiali Żydom nielegalne paszporty, ratując ich przed Zagładą.