II wojna światowa. Historia, która nie chce przeminąć

2 stycznia 2018

II wojna światowaII wojna światowa, wiek XX, dwa totalitaryzmy – to tematy gorących debat, które fascynują uczonych i poruszają wyobraźnię społeczeństw. Na czym polega wyjątkowość polskiej historii? Jak opowiadać o niej światu? Jakie wyzwania stoją przed polską polityką pamięci? Książka stanowi zapis dialogu zainicjowanego przez Ośrodek. Dotyka istotnych problemów i kontrowersji historii najnowszej oraz stawia pytania o narzędzia jej popularyzacji w Polsce i za granicą.

Książka zawiera esej prof. Kornata „Wojna, która nie chce przeminąć. Dylematy i zadania polskiej polityki pamięci” wraz z zapisem toczonej wokół niego dyskusji.

O pamięci, edukacji i badaniach nad polskim doświadczaniem w wieku XX dyskutują także uczestnicy dwóch zorganizowanych przez Ośrodek spotkań – seminarium naukowego w Nieborowie oraz debaty „Polish History in Global Perspective. Understanding the Twentieth Century” z udziałem prof. Richarda Butterwicka-Pawlikowskiego, prof. Alexandry Richie oraz prof. Klausa Ziemera.

Autor:  praca zbiorowa
Liczba stron: 176
Format: 142 x 205 mm, oprawa miękka

Wszystkie książki wydane przez Ośrodek znajdziecie na stronie internetowej ich dystrybutora – księgarni internetowej Motyle Książkowe.

Patronaty medialne książki:

druga-wojna-logo

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach
przeglądarki. Więcej informacji w Polityka prywatności strony.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl