Kształtowanie studiów ukraińskich w kontekście wojny | dr Tetiana Portnova z Uniwersytetu Poczdamskiego - Instytut Pileckiego
Kształtowanie studiów ukraińskich w kontekście wojny | dr Tetiana Portnova z Uniwersytetu Poczdamskiego
Zapraszamy do obejrzenia wykładu przewodniego ("keynote adress") dr Tetiany Portnovej wygłoszonego na konferencji „Przyszłość studiów nad Europą Środkową i Wschodnią w świetle rosyjskiej agresji na Ukrainę” w październiku 2024 r. w Warszawie.
Dr Tetiana Portnowa – historyczka specjalizująca się w historii intelektualnej, historii miejskiej i muzeologii. Od listopada 2023 roku jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Poczdamskiego (grant DFG – Niemieckiej Wspólnoty Badawczej). W latach 2012–2021 była profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Historiografii oraz Badań Źródłowych i Archiwalnych na Dnieprzańskim Uniwersytecie Narodowym. Od 2021 roku pracuje jako starszy pracownik naukowy w Narodowym Muzeum Historycznym im. Dmytra Jawornickiego w Dnieprze.
Zapraszamy na stronę konferencji:
https://instytutpileckiego.pl/en/badania/fall-conference
Zobacz także
- Śladami wielkich zakładów – niezwykła historia Białegostoku
podcast
Śladami wielkich zakładów – niezwykła historia Białegostoku
Jak wyglądał białostocki przemysłowy boom? Kto był jego architektem? I dlaczego miasto nie utrzymało swojej pozycji? Odkryj fascynującą historię Białegostoku – miasta, które przez dekady było symbolem siły polskiego przemysłu.
- „W Nowej Zelandii zaczyna się dzień” – List do przyszłości (odc. 6)
podcast
„W Nowej Zelandii zaczyna się dzień” – List do przyszłości (odc. 6)
„W Nowej Zelandii zaczyna się dzień” to poruszająca historia dzieci, które w czasie II wojny światowej po traumatycznych przeżyciach na zesłaniu w ZSRR znalazły dom w Nowej Zelandii.
- Luxtorpeda to mit? Polska myśl kolejowa – prawda i legendy
podcast
Luxtorpeda to mit? Polska myśl kolejowa – prawda i legendy
Czy Luxtorpeda to rzeczywiście polska konstrukcja? A może to tylko sprytny zabieg marketingowy przedwojennych kolei?