Kształtowanie studiów ukraińskich w kontekście wojny | dr Tetiana Portnova z Uniwersytetu Poczdamskiego - Instytut Pileckiego
Kształtowanie studiów ukraińskich w kontekście wojny | dr Tetiana Portnova z Uniwersytetu Poczdamskiego
Zapraszamy do obejrzenia wykładu przewodniego ("keynote adress") dr Tetiany Portnovej wygłoszonego na konferencji „Przyszłość studiów nad Europą Środkową i Wschodnią w świetle rosyjskiej agresji na Ukrainę” w październiku 2024 r. w Warszawie.
Dr Tetiana Portnowa – historyczka specjalizująca się w historii intelektualnej, historii miejskiej i muzeologii. Od listopada 2023 roku jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Poczdamskiego (grant DFG – Niemieckiej Wspólnoty Badawczej). W latach 2012–2021 była profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Historiografii oraz Badań Źródłowych i Archiwalnych na Dnieprzańskim Uniwersytecie Narodowym. Od 2021 roku pracuje jako starszy pracownik naukowy w Narodowym Muzeum Historycznym im. Dmytra Jawornickiego w Dnieprze.
Zapraszamy na stronę konferencji:
https://instytutpileckiego.pl/en/badania/fall-conference
Zobacz także
- "Tymczasowy przyjaciel". Józef Lipski – ambasador polski w III Rzeszy
debata
"Tymczasowy przyjaciel". Józef Lipski – ambasador polski w III Rzeszy
Zapraszamy do obejrzenia spotkania autorskiego z prof. Markiem Kornatem, autorem biografii pt. "Tymczasowy przyjaciel". Józef Lipski – ambasador polski w III Rzeszy (1933–1939).
- Rozmowa z Elżbietą Ficowską, ocalałą z Zagłady dzięki Irenie Sendlerowej
debata
Rozmowa z Elżbietą Ficowską, ocalałą z Zagłady dzięki Irenie Sendlerowej
27 stycznia 2025 r. obchodziliśmy 80. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.
- Ostatnia sobota w ojczyźnie - debata o deportacjach Polaków do ZSRS
debata
Ostatnia sobota w ojczyźnie - debata o deportacjach Polaków do ZSRS
Zapraszamy do obejrzenia debaty pt. „Ostatnia sobota w ojczyźnie”, którą Instytut Pileckiego zorganizował z okazji 85. rocznicy pierwszej deportacji Polaków z okupowanych Kresów Wschodnich II RP do ZSRS.