Zadanie wstępne: Poznajmy się - Instytut Pileckiego
projekt
Zadanie wstępne: Poznajmy się
Podobnie jak Witold Pilecki, który zaproponował tworzenie „piątki” osobom zaangażowanym, aktywnym i dzielnym, tak dziś Ty pomyśl o koleżankach i kolegach, których chciałbyś zaprosić do stworzenia Waszej grupy.
Witold Pilecki do utworzenia pierwszej grupy konspiracyjnej zwanej „piątką” zaangażował najbardziej zaufanych ludzi, których znał jeszcze z Tajnej Armii Polskiej w 1939 r. Byli to: płk. artylerii Władysław Tadeusz Surmacki, kpt dr Władysław Dering, ppor. kawalerii Jerzy Virion, ppor. artylerii Alfred Walenty Stoessel i Roman Zagner.
Zbierz „piątkę”. Podobnie jak Witold Pilecki, który zaproponował tworzenie „piątki” osobom zaangażowanym, aktywnym i dzielnym, tak dziś Ty pomyśl o koleżankach i kolegach, których chciałbyś zaprosić do stworzenia Waszej grupy.
Na początek zobaczcie relację p. Andrzeja Pileckiego na naszym kanale „Świadkowie Epoki” (kliknij tu) i zastanówcie się nad podobieństwem między doświadczeniami Waszych rodzin i rodziny Pileckich. Przedstawcie je nam.
W grupie projektowej na Fb umieśćcie fotografię lub ilustrację, przedstawiającą Waszą „piątkę”, na razie nie podając nazwy grupy! O to poprosimy Was w kolejnym zadaniu. Czas realizacji i publikacji zadania: do wtorku 8 marca 2022.
Zobacz wybraną realizację zadania - piątka „Młodzi dla Pileckiego” z Ostrowi Mazowieckiej
Do pobrania
Zobacz także
- UŁAŃSKIE SERCA | Piknik ułański nad jeziorem Studzienicze
Wydarzenie
UŁAŃSKIE SERCA | Piknik ułański nad jeziorem Studzienicze
31 maja zapraszamy do Studziennicznej na 2. edycję Pikniku Historycznego poświęconego 1. Pułkowi Ułanów Krechowieckich.
- Wdzięczność zapisana w pamięci – wychowankowie o Marii Pileckiej | Czwartki w galerii DBK
debata
Wdzięczność zapisana w pamięci – wychowankowie o Marii Pileckiej | Czwartki w galerii DBK
Z okazji rocznicy urodzin Marii Pileckiej zapraszamy na spotkanie poświęcone pamięci o niej i jej dziedzictwie.
- W poszukiwaniu tożsamości. Powojenna odbudowa Gdańska i Szczecina oraz jej współczesne echa
debata
W poszukiwaniu tożsamości. Powojenna odbudowa Gdańska i Szczecina oraz jej współczesne echa
Po wojnie Gdańsk i Szczecin podjęły próbę stworzenia nowej tożsamości poprzez odbudowę i modernizację. Dziś warto zadać pytanie: jak współczesna architektura tych miast odzwierciedla tamte wybory i czy powojenna wizja przetrwała próbę czasu?