Wydarzenie

20.04 godz. 19.00

Czy tu wolno tańczyć? Dancing – lata 30.

Warszawiaków zapraszamy na dancing w stylu retro. W Hali Gwardii rozbrzmiewać będą swing i jazz – taneczne rytmy lat 30., przy których Rotmistrz Pilecki bawił się ze swoją narzeczoną, a potem żoną – Marią z Ostrowskich.

Od 19.00 czekać na Was będą najlepsi barberzy i wizażystki, którzy pomogą Wam rozpocząć wieczór w odpowiednim image’u. Fryzura na Witolda i makijaż na Marię? – tej nocy wszystko będzie możliwe!

Za oprawę muzyczna imprezy odpowiedzialni będą DJ Michał Fogg i saksofonista Marcin Gańko. Duet zabierze Was w muzyczną podróż do czasów międzywojnia, kiedy to cały kraj na dancingach i balach bawił się przy fokstrotach, tangach i slowfoksach największych gwiazd lat 20. i 30. jak: Adam Aston, Eugeniusz Bodo, Tadeusz Faliszewski, Hanka Ordonówna, Mieczysław Fogg, Janusz Poławski, Albert Harris czy Zofia Ternee. Nie zabraknie również wspaniałych przedwojennych orkiestr Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego, Henryka Golda i Iwo Wesbego. Aby całemu wydarzeniu dodać trochę współczesności niektóre szlagiery usłyszycie w zupełnie nowych aranżacjach!

Patronaty medialne:

TVP Kultura
Trójka - Program 3 Polskiego Radia
Polska The Times

Wydarzenie organizowane w ramach festiwalu: Pilecki. Po stronie wolności