Wydarzenie

01.03 godz. 13.00

A co ty byś zrobił? Zagraj w „Dylematy powojnia”!

Różne miejsca

Spróbuj zmierzyć się z wyborami, przed którymi stanęli Polacy po zakończeniu II wojny światowej. Napisz do nas i zagraj w „Dylematy powojnia”.

Pozostać w konspiracji? Ujawnić się po amnestii z 1947 roku? Czy w obliczu rozwiązania Armii Krajowej należy pozostać w podziemiu, emigrować czy próbować żyć w rządzonej przez komunistów Polsce?

„Dylematy powojnia” – rozgrywana w trakcie warsztatów gra decyzyjna, pozwala uczniom poznać problemy i historię pokolenia doświadczonego przez II wojnę światową i zastanowić nad tym, jak odnaleźliby się w nowej, skomplikowanej rzeczywistości.

Kolejne karty prowadzą graczy ścieżkami życia bohatera którego biogram oparto na prawdziwym życiorysie jednego z polskich oficerów zaangażowanego w podziemie antykomunistyczne. Uczniowie muszą zmierzyć się z dylematami i decyzjami przed którymi stanął ich bohater. Emigrować czy pozostać w kraju? Kontynuować walkę czy rozpocząć cichą pozytywistyczną pracę? Co jest ważniejsze obowiązek czy szczęście osobiste? Los postaci zależy od podjętych przez graczy decyzji. Każdy wybór niesie zaś z sobą nieodwracalne konsekwencje.

Warsztaty, w trakcie których rozgrywana jest gra, prowadzone są przez nauczyciela lub edukatora na podstawie dołączonej do niej instrukcji.

OTRZYMAJ EGZEMPLARZ PREMIEROWY

Twoja klasa jako pierwsza może otrzymać premierowy egzemplarz „Dylematów powojnia”. Czeka na was 50 egzemplarzy. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkoły średnie z Warszawy i jej okolic

  • Klasy ze szkół znajdujących się w Warszawie zapraszamy na warsztaty prowadzone przez naszych
    pracowników w siedzibie Instytutu (ul. Foksal 17).
  • Nasi edukatorzy mogą przyjechać do szkół znajdujących się w okolicy Warszawy, by na miejscu
    przeprowadzić warsztaty

Szkoły średnie spoza Warszawy i jej okolic

  • Do klas ze szkół zlokalizowanych poza Warszawą i jej okolicą wysyłamy egzemplarze gry wraz
    z instrukcją dla nauczyciela prowadzącego warsztaty.

Pytania i zgłoszenia: Jakub Mańczak, j.manczak@instytutpileckiego.pl

Kto może wysłać zgłoszenie?

Zgłoszenia mogą nadsyłać nauczyciele pracujący w szkołach średnich.

Zobaczcie, jak wyglądały warsztaty z uczniami XXXVII LO im. Jarosława Dąbrowskiego