Wrzesień ’39. Miasto Warszawa | Mapping 3D

22 sierpnia 2018

MiaSto-mapping-BANERY-850x450

Pierwszego dnia września zabierzemy Was w podróż w czasie. Fasada Pałacu Staszica ożyje, by poprowadzić nas przez historię Warszawy w XX i XXI wieku.

Od odzyskania przez Polskę niepodległości aż po czasy współczesne, Warszawa doświadczyła odrodzenia i rozkwitu, terroru i cierpienia. Nigdy jednak nie utraciła pragnienia wolności.

W dwudziestoleciu Warszawa wzrastała, by stać się jedną z najludniejszych stolic Europy. Wielonarodowa, korzystająca z najnowszych osiągnięć techniki – budynki pięły się coraz wyżej, z lotniska na Okęciu startowały pierwsze samoloty, w śmiałych planach była budowa kilku linii metra – stanowiła symbol odradzającego się państwa. W kawiarniach przesiadywali artyści, na ulicach i bazarach kwitł handel.

Dramat XX wieku brutalnie przerwał rozwój stolicy. We wrześniu 1939 roku dwa totalitarne państwa – nazistowskie Niemcy i Związek Sowiecki – chciały na trwałe usunąć ją z mapy i dziejów. Zdobycie Warszawy przez Niemców w ‘39 roku i zaprowadzony w niej terror, Powstanie Warszawskie, powojenny komunizm i, wreszcie, odzyskanie wolności – to tylko kilka z momentów w historii miasta, do których nawiążemy.

Mapping 3D, dzięki wykorzystaniu światła i dźwięku, pozwoli Nam zobaczyć Warszawę rozkwitającą, trwającą mimo przeciwności, odradzającą się. Stolicę – bijące serce państwa.

  • 1 września, godz. 21.00 – kolejne pokazy co 15 min. aż do północy.
  • Fasada Pałacu Staszica, ul. Nowy Świat 72.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach
przeglądarki. Więcej informacji w Polityka prywatności strony.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl