Śródmieście ’44. Wybuch Powstania zastał mnie…

26 lipca 2018

srodmiescie44-spacer-banery-850x450

4 sierpnia zapraszamy na spacer po powstańczym Śródmieściu widzianym oczami cywilów.

Po wybuchu Powstania oddziały niemieckie z całą bezwzględnością wzięły odwet na ludności stolicy. W czasie spaceru dowiemy się, jakie zagrożenia czyhały na mieszkańców miasta i jak dowódcy próbowali tuszować popełniane zbrodnie – co działo się przy Halach Mirowskich i w Teatrze Wielkim, jaki los czekał rannych ewakuowanych ze Szpitala Maltańskiego.

Obraz Śródmieścia zarysują nam wspomnienia warszawiaków, którym udało się przeżyć – ich dotąd nieznane relacje opublikowaliśmy w najnowszym tomie „Zapisów Terroru” („Zbrodnie niemieckie w Śródmieściu podczas Powstania Warszawskiego”).

Naszym przewodnikiem będzie Konrad Tarnopolski – warszawianin, pasjonat historii, politolog i przewodnik po stolicy.

Spacer będzie składał się z dwóch części:
– O godz. 10:00 spotykamy się przed Halą Mirowską. Po około dwóch godzinach zakończymy pierwszą część w Ogrodzie Saskim.

– Dla wytrwałych spacer będzie kontynuowany – przejedziemy autobusem na ul. Wiejską. Druga część spaceru, dotycząca losów mieszkańców Śródmieścia, zakończy się przy ul. Belwederskiej 53 około godziny 14.00.

Relacje prezentowane w trakcie spaceru mogą zawierać treści drastyczne, dlatego udział w wydarzeniu mogą wziąć osoby powyżej 15 roku życia.

Zapisy na spacer przyjmujemy do 3 sierpnia pod adresem: zapisy@obnt.pl
Liczba miejsc ograniczona.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach
przeglądarki. Więcej informacji w Polityka prywatności strony.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl