15.05 // Radom. Spotkanie promocyjne trzeciego tomu „Zapisów Terroru”

27 kwietnia 2018

zt-promocja-ksiazki-banery-radom-1920x1080-2

Zapraszamy na spotkanie promocyjne książki:

Zapisy Terroru. Tom 3.

Okupacja niemiecka w dystrykcie radomskim

15 maja, g. 17.00

Ośrodek Kultury i Sztuki ‚Resursa Obywatelska”

ul. Jacka Malczewskiego 16, Radom

.

GOŚCIE

Przemysław Bednarczyk – historyk

Marcin Kępa – pisarz, kierownik Działu Dziedzictwa Kulturowego Resursy Obywatelskiej

dr hab. Sebastian Piątkowski – historyk, IPN w Radomiu

 

KSIĄŻKA

Radom. Przed wojną jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych II RP. Po 1939 r. miejsce stacjonowania niemieckich sił policyjnych i wojskowych oraz ośrodek, z którego terror rozchodził się na cały dystrykt radomski. Represje uderzyły w przedstawicieli elit i zwykłych ludzi, mieszkańców miast i wsi, działaczy podziemia i ludność cywilną, Polaków i obywateli polskich żydowskiego pochodzenia.

W kolejnym tomie z serii „Zapisy Terroru” publikujemy zeznania składane przez mieszkańców regionu przed Główną Komisją Badania Zbrodni Niemieckich w Polsce. Oddajemy tym samym głos naocznym świadkom, którzy przeżyli tragedię wojny. Historię Radomia pod okupacją niemiecką ukazujemy przez pryzmat ich doświadczeń.

W trakcie spotkania możliwy będzie zakup książki.


SERIA WYDAWNICZA „ZAPISY TERRORU”

Seria stanowi bezpośrednie nawiązanie do internetowej bazy świadectw „Zapisy Terroru” (ZapisyTerroru.pl). Kolejne tomy będą składać się w przejmującą, złożoną z indywidualnych głosów, historię podwójnej okupacji w Polsce. W relacjach kryją się osobiste przeżycia Polaków, ich rodzin i bliskich, stanowiące zapis doświadczenia konfrontacji z dwoma totalitaryzmami. Tomy opatrzone są wstępami autorstwa historyków. Odnalezienie konkretnych miejsc i osób ułatwiają indeksy osobowe i lokalizacji. Wszystkie książki z serii w przyszłości ukażą się także w tłumaczeniu angielskim.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach
przeglądarki. Więcej informacji w Polityka prywatności strony.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl