Pokaz filmu „Zgoda”. Sobieszczański / Wichłacz / Dziurok

28 listopada 2017

zgoda-banery-2-1920x1080

Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami 
oraz 
Warszawska Szkoła Filmowa

zapraszają na pokaz filmu

„Zgoda”

reż. Maciej Sobieszczański

w ramach cyklu „Obrazy Historii”

Po filmie odbędzie się dyskusja z udziałem reżysera

———————

Data: 6 grudnia (środa)
Projekcja: godz. 17.00
Dyskusja o filmie: około godz. 19.00
Miejsce: Kino Elektronik, ul. Gen. Zajączka 7, Warszawa

Bezpłatne wejściówki na pokaz i dyskusję są dostępne w kasach kina “Elektronik” do wyczerpania miejsc. Kasy są czynne codziennie od godz. 9.00.

O FILMIE
Kończy się II wojna światowa. Służby bezpieczeństwa tworzą na Śląsku obóz pracy. Do „Zgody” trafiają Ślązacy, Niemcy, Polacy. Oskarżeni o podpisanie „volkslisty” i ci uznani za „niechętnych komunistycznej władzy”.

Franek podkochuje się w Annie. By wydostać ją z obozu, podejmuje współpracę z władzą i zgłasza się do pracy za murami. Tymczasem jednym z osadzonych okazuje się być jego przyjaciel sprzed wojny – młody Niemiec Erwin. Chłopak także kocha Annę. Franek szybko przekonuje się, że za uratowanie dziewczyny będzie musiał zapłacić najwyższą cenę.

DYSKUSJA

Maciej Sobieszczański – reżyser filmu, scenarzysta, dramaturg. Reżyser takich filmów jak „Performer” i scenarzysta „Prostej historii o miłości”.

Zofia Wichłacz – aktorka,  odtwórczyni roli Anny. Jedna ze wschodzących gwiazd polskiego kina, zagrała m.in. w „Mieście 44”, „Amoku” i „Powidokach”.

dr hab. Adam Dziurok – historyk, redaktor książki „Obozowe dzieje Świętochłowic Eintrachthűtte – Zgoda”.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Saramonowicz.

O CYKLU
„Obrazy Historii” to cykl pokazów filmów o tematyce historycznej. Raz w miesiącu Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami oraz Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają Państwa do obejrzenia filmu oraz wzięcia udziału w spotkaniu z twórcami i historykami. Wspólnie będziemy dyskutować, zastanawiać się nad prawdami i mitami obejrzanych historii, szukać znaczeń jakie niosą za sobą prezentowane obrazy, a także jak obecnie wpływają na nasze postawy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach
przeglądarki. Więcej informacji w Polityka prywatności strony.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl