Foundations in English Academic Writing & Speaking. Letnia edycja warsztatów. Rekrutacja

30 lipca 2017


warsztaty-academic-writing-II-slajd
Wybierasz się na zagraniczną konferencję lub staż naukowy? Chcesz nauczyć się prezentować swoje badania w języku angielskim? Zastanawiasz się, jak zainteresować swoim tematem zróżnicowane audytorium?

kronika_13012016_warsztaty_14_fot-PatMicTrzecia edycja warsztatów „Foundations in English Academic Writing & Speaking” jest przeznaczona dla doktorantów oraz badaczy, reprezentujących nauki humanistyczne i społeczne. Ich głównym celem jest nabycie praktycznych umiejętności przydatnych wszystkim, którzy swoje pomysły naukowe i wyniki badań chcą przedstawiać po angielsku, w mowie i w piśmie.

Podczas zajęć przećwiczymy atrakcyjne prezentowanie badań, klarowne i interesujące formułowanie tez, skuteczne argumentowanie i reakcję na krytykę. Przedstawiając swoje pomysły i wyniki badań przy użyciu wyłącznie języka angielskiego, w obecności uczestników reprezentujących różne dyscypliny i podejścia badawcze, przygotujemy się do przyszłych wystąpień przed większymi grupami słuchaczy. Zastanowimy się również, jak uporządkować swój wywód wedle reguł rządzących dyskursem akademickim w świecie anglosaskim.

kronika_13012016_warsztaty_12_fot-PatMic

W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami, 11. sierpnia odbędzie się dodatkowe spotkanie dla kolejnej grupy uczestników.

Ważne:  Jednorazowe warsztaty odbywają się w całości w języku angielskim, w piątek, w godz. 10-16.

Zasady rekrutacji:

Zgłoszenia prosimy kierować do 7. sierpnia włącznie na adres academicwriting@obnt.pl. Do zgłoszenia należy załączyć krótki (200-300 słów) opis planowanego bądź realizowanego projektu badawczego (w języku angielskim).

Na dole zgłoszenia prosimy  dopisać:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w podanym wyżej zakresie przez Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego, z siedzibą przy ul. Foksal 17, 00-372 Warszawa do celów organizacyjnych i rekrutacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922)”.

 

Udział jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Prowadzący:

kronika_13012016_warsztaty_19_fot-PatMic

John Cornell – obronił doktorat z historii na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor, gdzie otrzymał stypendium Rackham Humanities Research Fellowship, oraz licencjat (BA) z muzykologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Jego zainteresowania badawcze skupione są na wzajemnym przenikaniu się historii politycznej i społecznej z praktyką muzyczną, ze szczególnym uwzględnieniem Francji i Stanów Zjednoczonych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach
przeglądarki. Więcej informacji w Polityka prywatności strony.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl