30.01 | Ułaskawienie | pokaz przedpremierowy | dyskusja z reżyserem

16 stycznia 2019

Ułaskawienie_764

Zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu „Ułaskawienie” w ramach cyklu „Obrazy Historii” oraz dyskusję z reżyserem Janem Jakubem Kolskim.

30 stycznia (środa), g. 18.00

Dyskusja: ok. 19.50, moderacja: Małgorzata Gąsiorowska – Instytut Pileckiego

Kino Elektronik, ul. Gen. Zajączka 7

Bezpłatne wejściówki dostępne w kasach kina.

.

1946. Syn Hanny i Jakuba – żołnierz AK – zostaje zastrzelony przez UB. Nowa władza bezcześci zwłoki, urzędnicy upokarzają pogrążonych w żałobie rodziców. Hanna i Jakub postanawiają za wszelką cenę zapewnić synowi godny pochówek. Wykradają trumnę z ciałem syna, by zabrać ją do znajdującej się przy wschodniej granicy Kalwarii Pacławskiej. O podróży dziadków przez pogrążoną w powojennym chaosie Polskę opowiada ich siedemnastoletni wnuk.

Na Festiwalu Filmowym w Gdyni 2018 obraz zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz (Jan Jakub Kolski), nagrodę za główną rolę kobiecą (Grażyna Błęcka-Kolska) oraz za najlepsze kostiumy (Monika Onoszko).

Jan Jakub Kolski – reżyser, scenarzysta, operator, także pisarz. Wielokrotnie nagradzany na festiwalach w Polsce i na świecie. Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej.

O CYKLU

„Obrazy Historii” to cykl pokazów filmów o tematyce historycznej. Raz w miesiącu Instytut Pileckiego oraz Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają na pokaz filmu oraz spotkanie z twórcami i historykami. Wspólnie dyskutujemy, szukamy znaczeń, jakie niosą ze sobą prezentowane obrazy, zastanawiamy się nad prawdami i mitami obejrzanych historii oraz tym, jak obecnie wpływają na nasze postawy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach
przeglądarki. Więcej informacji w Polityka prywatności strony.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl