26 maja: Spacer „Pilecki w Warszawie Bezpieki”.

24 maja 2018

FP_220418_Spacer_042_fotPM
25 maja został wykonany przez komunistyczną władzę wyrok śmierci na Witoldzie Pileckim. W 70. rocznicę tego wydarzenia zapraszamy na spacer śladami komunistycznego terroru.

Zapraszamy na spacer „Pilecki w Warszawie Bezpieki”.

Zapisy na spacer do godz. 14.00 25 maja pod adresem:
rekrutacja@obnt.pl

Liczba miejsc ograniczona.

O spacerze
25 maja na Witoldzie Pileckim został wykonany przez komunistyczną władzę wyrok śmierci. W 70. rocznicę tego wydarzenia zapraszamy na spacer śladami komunistycznego terroru. Podczas spaceru zwiedzimy „Cele bezpieki” w dawnym areszcie komunistycznego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, zatrzymamy się także przy tablicy upamiętniającej ofiary stalinizmu, aby porozmawiać o realiach narzuconego powojennej Polsce systemu. Następnie przejedziemy na Łączkę, gdzie znajduje się Panteon – Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych. Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odwiedzimy symboliczny grób Witolda Pileckiego i jego żony Marii. To tu, na „Łączce”, w tajemnicy porzucano ciała zamordowanych przez służby żołnierzy podziemia. Wiele lat później nieopodal pochowano sędziów i prokuratorów, którzy skazywali ich na śmierć.

Trasa:
1.Dawna siedziba Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego,
Aleje Ujazdowskie 11
Przy tablicy upamiętniającej siedzibę MBP porozmawiamy o funkcjonowaniu komunistycznego aparatu terroru w pierwszych latach powojennej Polski.

2. Cele Bezpieki – Ekspozycja Muzeum Powstania Warszawskiego,
ul. Koszykowa 4
Zajrzymy do piwnic dawnego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, gdzie w latach 1945–1954 więzieni byli działacze podziemia niepodległościowego.

3. Kwatera „Ł”. Panteon – Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych
ul. Powązkowska 43/45
Na Cmentarzu Powązkowskim odwiedzimy grób symboliczny Witolda Pileckiego i jego żony Marii.

Przewodnik: Konrad Tarnopolski

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach
przeglądarki. Więcej informacji w Polityka prywatności strony.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl