21.11 | Doświadczenie dwóch totalitaryzmów. Interpretacje | Premiera książki

13 listopada 2018

totalitaryzmy_FB_1920x1080

Instytut Pileckiego zaprasza na premierę książki „Doświadczenie dwóch totalitaryzmów. Interpretacje”.

21 listopada, g. 18.30
Instytut Pileckiego,
Foksal 17 (p. III), Warszawa

————-

GOŚCIE:
▶️ prof. Paweł Kaczorowski (UKSW) – opiekun naukowy projektu, politolog, historyk filozofii i myśli politycznej. Zajmuje się teorią państwa, teologią polityczną oraz historią niemieckiej myśli politycznej i prawnej.
▶️ prof. Piotr Madajczyk (ISP PAN) – opiekun naukowy projektu, historyk. Jego zainteresowania badawcze obejmują problematykę mniej­szości narodowych w Polsce, stosunków polsko-niemieckich w XX wieku, przymusowych migracji po II wojnie światowej.
▶️ prof. Maciej Urbanowski (UJ) – historyk literatury, krytyk literacki, współzałożyciel i redaktor dwumiesięcznika „Arcana”. Redaktor naukowy serii Krytyka XX i XXI wieku.

▶️ moderacja: dr Martyna Rusiniak-Karwat – Instytut Pileckiego

O KSIĄŻCE:
Polskie doświadczenie konfrontacji z dwoma totalitaryzmami zasługuje na to, by stać się częścią głównego nurtu światowej dyskusji o historii XX wieku. Teorie totalitaryzmu, pojęcie „ludobójstwa”, idee wolności i solidarności jako odpowiedź na radykalne zło – to kwestie, w których polskiego głosu nie może zabraknąć. Książka jest wynikiem projektu badawczego. Zawarte w niej eseje reprezentują perspektywy różnych dyscyplin: historii i historii idei, politologii, filozofii politycznej, literaturoznawstwa, socjologii i prawoznawstwa.

W trakcie spotkania możliwy będzie zakup książki.


Publikacja sfinansowana w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „DIALOG” w latach 2017-2018.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach
przeglądarki. Więcej informacji w Polityka prywatności strony.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl