18.10 | Narysować niewyobrażalne – premiera książki “Zarysy Pamięci”

11 października 2018

zapis_FB-2_1025x390

Zapraszamy na premierę książki “Zarysy Pamięci”. Unikalna na rynku publikacja zawiera relacje z czasów II wojny światowej, zilustrowane przez polskich rysowników.

.

18 października |  g. 18.00

Znajomi Znajomych | ul. Wilcza 58A

.

O książce porozmawiamy z:

Jackiem Frąsiem – autorem komiksów, ilustratorem, malarzem, perkusistą, twórcą wielokrotnie nagradzanego komiksu “Kaczka”.

Sylwią Restecką – rysowniczką, malarką, współautorką antologii “Polish Female Comics – Double Portrait”.

Leszkiem Zaborowskim – redaktorem i współtwórcą koncepcji książki.

Spotkanie poprowadzi Bartosz Panek – dziennikarz Programu Drugiego Polskiego Radia.

W trakcie spotkania możliwy będzie zakup książki.

———————————————————–

Bez adaptacji, bez fabularyzacji, bez żadnych zabiegów scenariuszowych. Ofiary zbrodni niemieckich i sowieckich przemawiają w książce własnymi słowami. Towarzyszą im rysunki stworzone przez twórców o odmiennych wrażliwościach, odwołujących się do różnych stylistyk i technik ilustrowania.

Jak narysować to co “niewyobrażalne”? Jak zilustrować przeżycia, które nawet na tle historii II wojny światowej są szczególnie dramatyczne? To trudne zadanie postawiliśmy przed siedmiorgiem rysowników: Agatą Lędźwą, Jackiem Frąsiem, Jackiem Michalskim, Mateuszem Rakowiczem, Pawłem Janczarkiem, Sylwią Restecką i Przemysławem Truścińskim.

Przedstawione w książce relacje pochodzą z bazy ZapisyTerroru.pl – jednego z największych zbiorów świadectw ludności cywilnej z czasów II wojny światowej.

Książka została wydana przez Instytut Pileckiego. Znajdą ją Państwo m.in. na stronie dystrybutora – księgarni internetowej Motyle Książkowe.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach
przeglądarki. Więcej informacji w Polityka prywatności strony.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl