13.04 | Listy pamięci. Gra miejska o losach rodzin katyńskich

4 kwietnia 2019

Katyn_gra

Jędrzej Tucholski apeluje o przesyłanie wiadomości o losie polskich oficerów zamordowanych w Katyniu. Rodziny odpowiadają i do redakcji trafiają dziesiątki listów. Wciel się we współpracowników historyka i spróbuj potwierdzić zawarte w nich informacje!

Kiedy w 1989 roku Jędrzej Tucholski – wieloletni badacz zbrodni katyńskiej – zaapelował o przesyłanie informacji o polskich oficerach zamordowanych w 1940 roku, jego prośba spotkała się z ogromnym odzewem. Do redakcji, między innymi dwutygodnika „Zorza”, spłynęły dziesiątki listów. Pierwszy raz od wielu lat można było otwarcie mówić o Katyniu i jego ofiarach. Kolejnym krokiem powinna być weryfikacja świadectw, brakuje jednak rąk do pracy…

Zapraszamy do udziału w edukacyjnej grze historycznej opartej na akcji Jędrzeja Tucholskiego. Wcielając się w jego współpracowników, musicie odnaleźć rodziny żołnierzy zabitych w Katyniu i potwierdzić autentyczność informacji zawartych w listach.

Przed Wami spotkania ze świadkami i próba przekonania ich do podzielenia się dokumentami i informacjami. Zadanie nie będzie łatwe. Musicie sprawdzić każdą zdobytą w trakcie gry informację. Przyda się więc zarówno rzetelność historyka, jak i ciekawość detektywa!

Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych współczesną historią. Przed Wami szereg wyzwań i zadań oraz możliwość poznania autentycznych źródeł i relacji.

W grze mogą wziąć udział zespoły składające się z 3 do 10 osób. Uczestnicy muszę mieć ukończone 10 lat. Osoby niepełnoletnie powinni znajdować się pod opieką osoby dorosłej.

Termin: 13.04.2019, 9:30-11:30

Udział w grze jest bezpłatny.

Start: Krakowskie Przedmieście (dokładne miejsce startu otrzymacie po zapisie)

Rejestracja: zapisy@instytutpileckiego.pl

PATRONAT (1)

.

.

.

.


Wiemy, że lubicie fotorelacje z organizowanych przez nas wydarzeń, dlatego i tym razem będzie towarzyszył nam fotograf. Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wykonanych podczas gry zdjęć w materiałach promocyjnych organizatora.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach
przeglądarki. Więcej informacji w Polityka prywatności strony.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl